Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

 

  UWAGA! 

Najnowsze produkcje TV@UZ dostępne są

>>>TUTAJ<<<

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Aktualności

NOWE KIERUNKI i SPECJALNOŚCI na UZ

Z Indexem w podroży - Maroko Trip 2013.jpg

Z Indexem w podroży - Maroko Trip 2013.jpg

more »


Ekipa podróżników „Z Indexem w Podróży” rozpoczęłą swoją drugą podróż po Europie 24-letnim "ogórkiem".

Większość 7-osobowego zespołu stanowią studenci i absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

O tym, jak sobie radzą w tej podróży życia dowiesz sie z ich relacji wideo.

 

Kliknij!

 

 Materiał udostępniony w ramach współpracy z RTV Lubuska.

 

 

 

Wirtualna wycieczka w kosmos z astronomami z UZ - rozmowa z prof. Januszem Gilem, Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UZ

Poster Image

15 lipca 2013 r.

 

Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zorganizowało konkurs pn. "Ścieżki Kopernika". W ramach tego konkursu wyłoniono 16 projektów – po jednym w każdym województwie – adresowanych do młodzieży danego regionu. Ich celem jest zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych nauką. W województwie lubuskim taki projekt realizować będzie Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego. O szczegółach tego projektu, którego tytuł brzmi "System wizualizacji orbit sztucznych satelitów Ziemi oraz trajektorii sond kosmicznych w Układzie Słonecznym" z prof. Januszem Gilem, Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, rozmawiała Anna Urbańska. 

 

Rozmowa z Agnieszką Możejko nt. programów unijnych - "Erasmus+" oraz "Horyzont 2020"

Poster Image

16 lipiec 2013 r.

 

O  zmianach i nowościach w programach unijnych:  programie Erasmus+ oraz programie Horyzont 2020, o ich nowych celach i priorytetch, a także o  nowych możliwościach rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego i jej pracowników opowiada kierownik Działu Współpracy z Zagranicą, mgr Agnieszka Możejko.

 

Politologia dla kandydatów 40+

Poster Image

15 lipca 2013 r.

 

Czy mając 40 lat lub więcej można rozpocząć studia dzienne? Dlaczego nie! Właśnie do tych dojrzałych studentów skierowana jest najnowsza oferta studiów na kierunku politologia, którą przygotował Uniwersytet Zielonogórski.

Nabór kandydatów trwa do 16 września. Szczegółowe informacje nt. oferty można znaleźć na stronie internetowej Instytut Politologii oraz na stronie internetowej UZ, zakładka REKRURACJA.
 

 

 

Wszystko co student powinien wiedzieć o Dziale Spraw Studenkich UZ - rozmowa z Elżbietą Kazimierczak, kierownikiem DSS UZ

Poster Image

lipiec 2013 r.

 

O zadaniach Działu Spraw Studenckich, jego misji i pomocy jaką służy zielonogórskim żakom opowiada kierownik DSS UZ - mgr inż. Elżbieta Kazimierczak.

 

 

Będą jeszcze wolne miejsca na Uniwersytecie Zielonogórskim

Poster Image

11 lipca 2013 r.

 

Właśnie zakończył się pierwszy nabór kandydatów na studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Zielonogórskim. W tym roku maturzyści mieli w czym wybierać, bowiem uczelnia przygotowała bogatą ofertę kształcenia, a w niej aż 44 różnych kierunków studiów.
Jeśli w wyniku I rekrutacji liczba kandydatów na danych kierunkach nie wypełni przewidzianych limitów miejsc, po 15 lipca zostanie ogłoszony II nabór.Dokładną, na bieżąco aktualizowaną listę kierunków, na których nabór został przedłużony można znaleźć na stronie internetowej uczelni, www.uz.zgora.pl  zakładka REKRUTACJA. 

 

Nanocząstki magnetyczne w leczeniu chorób nowotworowych - rozmowa z mgr Bartłomiejem Zapotocznym z Instytutu Fizyki UZ

Poster Image

11 lipca 2013 r.

 

Marzeniem wielu naukowców jest wynalezienie skutecznego leku na nowotwór.

Taki cel postawił sobie także mgr Bartłomiej Zapotoczny, aktualnie doktorant na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego, który Zajmuje się nanocząstkami magnetycznymi, ich właściwościami i zastwosowaniem w nanomedycynie.

 

 

Warsztaty w ramach projektu URBAN CREATIVE POLES

Poster Image

3 - 5 lipca 2013 r.

 

IT Technology, Reklama wizualna oraz Media i fotografia – to tematy warsztatów, które odbyły się na Uniwersytecie Zielonogórskim, w ramach projektu URBAN CREATIVE POLES, organizowanych przez Miasto Zielona Góra. Spotkania trwały w dniach od 3 do 5 lipca.

 

Rusza kolejna edycja bezpłatnych studiów podyplomowych "Mechanizmy funkcjonowania strefy euro"

Poster Image

8 lipca 2013 r.

 

Na Uniwersytecie Zielonogórskim rozpoczął się nabór słuchaczy do 5. edycji bezpłatnych studiów podyplomowych, prowadzonych przez Wydział Ekonomii i Zarządzania wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim.

Szczegółowe informacje na temat studiów można znależć na stronie internetowej www.wez.uz.zgora.pl

 

 

O pieniądzach na naukę - Konferencja Uniwersyteckiej Komisji Nauki na Uniwersytecie Zielonogórskim

Poster Image

4-6 lipca 2013 r.

 

Skąd wziąć pieniądze na badania naukowe i funkcjonowanie infrastruktury badawczej? – to główne problemy, o których dyskutowali członkowie Uniwersyteckiej Komisji Nauki - prorektorzy ds. nauki wszystkich polskich uniwersytetów. Przedstawiciele uczelni obradowali na Uniwersytecie Zielonogórskim w dniach od 4 do 6 lipca.
 

 

Nowy budynek WEiTu

Poster Image

4 lipca 2013 r.

 

Tak budynek Wydziału Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji wyglądał jeszcze kilka miesięcy temu. Dziś jest to nowoczesny i funkcjonalny obiekt, spełniające standardy i wpisujący się w kanon wizerunkowy z innymi budynkami dydaktycznymi Kampusu A Uniwersytetu Zielonogórskiego. Modernizacja  obiektu WEIT została zakończona. Obecnie trwają prace związane z umeblowaniem i wyposażaniem sal dydaktycznych oraz gabinetów administracji.

 

Bilans konferncji pt. "Analiza danych i optymalne planowanie zorientowane na modelach" mODa 10 - rozmowa z prof. Dariuszem Ucińskim

Poster Image

lipiec 2013 r.

 

W dniach od 10 - 14  czerwca po raz pierwszy w Polsce odbyła się w Łagowie Lubuskim konferencja pt. Analiza danych i optymalne planowanie zorientowane na modelach" - mODa.  O jej randze świadczy fakt, że do Zielonej Góry przyjechało wielu wybitnych naukowców z całego świata (liczba uczestników z poszczególnych krajów: 13 z Hiszpanii, 12 z Niemiec, 11 z Wielkiej Brytanii, po 9 z USA i Włoch, 6 z Polski, 5 z Austrii, 4 ze Słowacji, 3 ze Szwecji, po 2 z RPA i Indii, oraz po jednej z Belgii, Szwajcarii, Francji i Egiptu ), że prace konferencyjne są wydawane w prestiżowym wydawnictwie Springer, że patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – prof. Barbara Kudrycka, Marszałek Województwa Lubuskiego - Elżbieta Polak, Prezydent Miasta Zielona Góry – Janusz Kubicki oraz Rektor UZ - prof. Tadeusz Kuczyński.

O historii i tradycji konferencji mODa (Model Oriented Data Analysis and Optimum Design), przygotowaniach organizatorskich, przebiegu i sukcesie tego naukowego przedsięwzięcia z prof. Dariuszem Ucińskim, Przewodniczącym Lokalnego Komitetu Organizacyjnego rozmawia Natalia Warszawska.

 

 

STUDENCKI NOBEL 2013 - Rozmowa z Alicją Bienias - laureatką wojewódzkiego etapu konkursu

Poster Image

3 lipca 2013 r.

 

Alicja Bienias, studentka architektury i urbanistyki na Uniwersytecie Zielonogórskim, została laureatką wtapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursU STUDENCKI NOBEL 2013.
Konkurs organizowany jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Z Alicją Bienias rozmawia Anna Urbańska z TV@UZ.
 

 

Projekt pn. "Dzieci sieci - kompetencje komunikacyjne najmłodszych" - rozmowa z dr. Marcinem Sieńko

Poster Image

3 lipca 2013 r.

 

Dr Marcin Sieńko wchodzi w skład interdyscyplinarnego zespołu składającego się z naukowców z różnych ośrodków akademickich (badacze z Gdańska, Poznania, Torunia, Wrocławia i Warszawy), którzy w dniach od 1.07.2012 - 13.12.2012 realizowali projekt pn. "Dzieci sieci – kompetencje komunikacyjne najmłodszych”. Organizatorem przedsięwzięcia był  Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, a projekt badawczy finansowany był ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O istocie projektu, problematyce, wynikach, a także kolejnej edycji z dr. Marcinem Sieńko rozmawia Natalia Warszawska.

 

Raport z badań dostępny na stronie internetowej: http://www.dzieci-sieci.pl/
 

 

EFEKT WIDZA - eksperyment Koła Naukowego Psychologii Wsparcia i Rozwoju "WiR"

Poster Image

2 lipca 2013 r.

 

Koło Naukowe Psychologii Wsparcia i Rozwoju "WIR" 24 czerwca przeprowadziło bardzo interesujący eksperyment naukowy dotyczący zjawiska, które w psychologii nazywane jest „EFEKTEM WIDZA”.
Uczestnikami eksperymentu byli zwykli ludzie, osoby mieszkające w Zielonej Górze, które przypadkiem znalazły się w miejscu eksperymentu.
O wynikach eksperymentu z dr Marzanną Farnicką oraz Darią Łagocką z koła naukowego „WIR” rozmawia Anna Urbańska z TV@UZ.
 

 

Nie stawiaj krzyża!

Poster Image

Akumulator

Poster Image


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1194204