Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Styczeń 2013

Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona prof. Romanowi Juszkiewiczowi

Poster Image

28 stycznia 2013 r.

 

Prof. Roman Juszkiewicz, znany polski kosmolog był związany z Uniwersytetem Zielonogórskim przez 12 lat. Przedwcześnie, po ciężkiej chorobie zmarł rok temu, 28 stycznia 2012 roku. Dla upamiętnienia 1. rocznicy śmierci Profesora Wydział Fizyki i Astronomii UZ w dniach od 28 do 29 stycznia zorganizował międzynarodową konferencję naukową, na którą przybyli najwybitniejsi kosmolodzy z całego świata. Były wśród nich m.in. takie osobistości, jak prof. Joe Silk z Uniwersytetu w Oxfordzie, prof. Marek Demiański z Uniwersytetu Warszawskiego, czy dr Stanisław Bajtlik z Centrum Astronomicznego im. Kopernika Polskiej Akademii Nauk.

Pierwszego dnia konferencji dokonano uroczystego otwarcia Sali Seminaryjnej im. prof. Romana Juszkiewicza. Tablicę pamiątkową odsłonili prof. Tadeusz Kuczyński – Rektor UZ oraz prof. Janusz Gil – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą.

 

Zimowa sesja egzaminacyjna właśnie się zaczyna

Poster Image

25 stycznia 2013 r.

 

Mimo, że zimowa sesja egzaminacyjna oficjalnie rozpocznie się 28 stycznia, to już od jakiegoś czasu przed gabinetami wykładowców można spotkać zestresowanych studentów pilnie przyswajających sobie niezbędną wiedzę.

Zimowa sesja egzaminacyjna na Uniwersytecie Zielonogórskim potrwa do 10 lutego.


 

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów UZ

Poster Image

23 stycznia 2013 r.

 

Sześciu studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego otrzymało z rąk rektora, prof. Tadeusza Kuczyńskiego stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przyznane za wybitne osiągnięcia na rok  akademicki 2012/2013.
Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się w sali Senatu Uniwersytetu, 23 stycznia 2013 r.
 

Studenci UZ, którzy otrzymali stypendia ministra na rok 2012/2013:

Piotr Grudzień - student III roku studiów pierwszego stopnia na kierunku socjologia – Wydział Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu,

Adriana Łogożna - studentka III roku studiów pierwszego stopnia na kierunku pedagogika – Wydział Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu,

Natalia Kożuchowska - studentka III roku studiów pierwszego stopnia na kierunku inżynieria środowiska – Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska,

Joanna Łochowska - studentka I roku studiów drugiego stopnia na kierunku pedagogika – Wydział Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu,

Joanna Filik - studentka I roku studiów drugiego stopnia na kierunku inżynieria biomedyczna – Wydział Mechaniczny,

Kornelia Zaborowska - studentka I roku studiów drugiego stopnia na kierunku inżynieria biomedyczna  – Wydział Mechaniczny.

"Psychologiczne uwarunkowania i konsekwencje niemonogamicznych praktyk seksualnych w trwałych związkach" - seminarium

Poster Image

23 stycznia 2013 r.

 

Psychologiczne uwarunkowania i konsekwencje niemonogamicznych praktyk seksualnych w trwałych związkach były przedmiotem otwartego seminarium naukowego, które odbyło się na Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu 22 stycznia.


Podczas seminarium dr Katarzyna Grunt-Mejer przedtawiła założenia do badań, dotyczących związków otwartych seksualnie, które zamierza przeprowadzić w najbliższym czasie.

Styczniowe seminarium było spotkaniem rozpoczynającym cykl otwartych seminariów naukowych dotyczących zagadnień psychologicznych, który planuje zorganizować Pracownia Psychologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
 

V Gala Inżyniera

Poster Image

18 stycznia 2013 r.

 

18 stycznia 2013 r. odbyła się V Gala Inżyniera, zorganizowana przez Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska.

Ponad 200 inżynierów – studentów, wykładowców oraz przedstawicieli firm bawiło się w hali akrobatycznej przy ul. Urszuli w Zielonej Górze.

Gala jest przede wszystkim okazją do integracji studentów z wykładowcami, ale także nietypową formą promocji kierunków inżynierskich oraz Wydziału.

Aktywne metody poszukiwania pracy

Poster Image

18 stycznia 2013 r.

 

O tym, że aby znaleźć tę wymarzoną pracę należy wykazać się szczególną aktywnością studenci i absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego doskonale zdają sobie sprawę. W odnalezieniu się na aktualnym rynku pracy pomagają im cykliczne szkolenia organizowane przez uniwersyteckie Biuro Karier. Jedno z takich spotkań, poświęcone aktywnym metodom poszukiwania pracy zorganizowano 18 stycznia 2013 r.

Dlaczego nie było końca świata? - zapowiedź wykładu dra W. Lewandowskiego

Poster Image

21 stycznia 2013 r.

 

Podobno na dzień 21 grudnia 2012 roku Majowie przewidzieli Koniec Świata.

Dlaczego do tego nie doszło i skąd naukowcy od dawna wiedzieli, że koniec świata nie nastąpi dowiemy się podczas otwartego wykładu, zorganizowanego w ramach WSZECHNICY 106, który odbędzie się w poniedziałek, 21 stycznia 2013 r. o godz. 16.00 w bud. Wydziału Fizyki i Astronomi (s. 106).
Na wykład zaprasza dr Wojciech Lewandowski z Instytutu Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Więcej ::

Rozmowa z Andrzejem Łuczakiem, doktorantem UZ, stypendystą ministra administracji i cyfryzacji

Poster Image

18 stycznia 2013 r.

 

Andrzej Łuczak - słuchacz III roku studiów doktoranckich na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego (historia) w uznaniu wysiłku kontynuowania edukacji i tworzenia nowych wzorów edukacji wśród społeczności romskiej, otrzymał specjalne stypendium od ministra administracji i cyfryzacji Michała Boni.  Andrzej Łuczak w swojej pracy doktorskiej zajmuje się historią Romów na ziemiach polskich w XIX i XX w.

Ze stypendystą rozmawia Anna Urbańska z TV@UZ.

Poloneza czas zacząć... - II Zielonogórski Turniej Poloneza

Poster Image

11 stycznia 2013 r.

 

W piątek, 11 stycznia przed zielonogórskim ratuszem tegoroczni maturzyści zatańczyli Poloneza, którego przygotowali na studniówkę. Miejski Turniej Poloneza zorganizowano w Zielonej Górze już po raz drugi. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział sześć szkół ponadgimnazjalnych z Zielonej Góry i jedna szkoła z Lubska.
W tym roku jury przyznało dwie pierwsze nagrody. Zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Akademickich w Zielonej Górze.
Nagrodę w postaci czeku o wartości 2,5 tys. zł, z przeznaczeniem na organizację studniówkowej imprezy, ufundował Prezydent Miasta Zielona Góra.
Jednym z jurorów konkursu był Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Wojciech Strzyżewski.
Imprezę zorganizował Zielonogórski Ośrodek Kultury, a jej pomysłodawcą jest firma Jefferson’s Catering.

II NOC BIOLOGÓW na UZ

Poster Image

11 stycznia 2013 r.

 

"Czy ogórek może śpiewać?", "Czy mszyce wiedzą, co jedzą?", "Dobre i złe bakterie", "Sekrety ludzkiego szkieletu", "Historia ukryta w słojach drzew", "Akademia dużych i małych odkrywców", "Świat w skali mikro"  – to tytuły wybranych projektów warsztatów, pokazów i laboratoriów, które znalazły się w programie tegorocznej NOCY BIOLOGÓW, zorganizowanej na Wydziale Nauk Biologicznych UZ 11 stycznia 2013 r.
Ta ogólnopolska impreza, której celem jest promocja biologii wśród dzieci i młodzieży, odbyła się już po raz drugi.

Strategia Rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego do 2020 r. - rozmowa z Prorektorem ds. Rozwoju

Poster Image

11 stycznia 2013 r.

 

Powstała "Strategia Rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego do 2020 r.". Jej autorami są eksperci z Wydziału Ekonomii i Zarządzania UZ: dr hab. inż. Karolina Mazur, dr inż. Anetta Barska, dr inż. Wiesław Danielak i dr Paweł Szudra.

O tym ważnym dla Uniwersytetu dokumencie z Prorektorem ds. Rozwoju UZ, prof. dr. hab. inż. Andrzejem Pieczyńskim, rozmawia Anna Urbańska z TV@UZ.

O prof. Romanie Juszkiewiczu - rozmowa z prof. Januszem Gilem

Poster Image

10 stycznia 2013 r.

 

28 i 29 stycznia 2013 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona prof. Romanowi Juszkiewiczowi ur. 9.08.1952 - zm. 28.01.2012), od 2000 roku związanemu z Uniwersytetem Zielonogórskim. Będzie to konferencja upamiętniająca 1. rocznicę śmierci Profesora.
Udział w niej zapowiedzieli najwybitniejsi astrofizycy i kosmolodzy na świecie, m.in. prof. Joe Silk z Uniwersytetu w Oxfordzie. W czasie konferencji, jednej z sal Instytutu Astronomii UZ zostanie nadane imię prof. Romana Juszkiewicza.
O Profesorze R. Juszkiewiczu, astrofizyku, kosmologu z prof. Januszem Gilem, Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UZ, twórcy Instytutu Astronomii na Uniwersytecie Zielonogórskim rozmawia Anna Urbańska z TV@UZ.

II NOC BIOLOGÓW na Uniwersytecie Zielonogórskim - rozmowa z prof. B. Gabryś

Poster Image

8 stycznia 2013 r.

 

II NOC BIOLOGÓW na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się już 11 stycznia.

Tego dnia Wydział zaprasza do swojej siedziby przy ul. prof. Z. Szafrana 1 od godz. 16.00 do 20.00.
O szczegółach tegorocznej NOCY BIOLOGÓW z Głównym Organizatorem imprezy na WNB UZ, prof. Beatą Gabryś, Prodziekan Wydziału, rozmawia Anna Urbańska (TV@UZ).
 

Strona internetowa II NOCY BIOLOGÓW

 

 <iframe title="II NOC BIOLOGÓW na Uniwersytecie Zielonogórskim - rozmowa z prof. B. Gabryś, Prodziekan WNB" width="640px" height="390px" type="text/html" src="http://uz.dev.tv.pionier.net.pl/Player.aspx?group=202&sort=1&mode=vod&logopos=2&layout=48&id=1757" frameborder="0"></iframe>


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1169190