Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Maj 2013

BACHANALIA 2013

Poster Image

21-24 maja 2013 r.

 

"BACHANALIA" - pod taką nazwą odbywają się na Uniwersytecie Zielonogórskim rokrocznie Dni Kultury Studenckiej.

Parada bachanaliowa, imprezy artystyczne, kulturalne, sportowe i rozrywkowe - to wszystko składa się na program tego studenckiego święta.

W tym roku Bachanalia odbywały się w dniach od 21 do 24 maja.

 

UZ na 37 miejscu w rankingu naukowym POLITYKI

Poster Image

28 maja 2013 r.

 

W opublikowanym właśnie w POLITYCE naukowym ranking polskich uczelni Uniwersytet Zielonogórski zajmuje 37 miejsce, na 86 uczelni akademickich istniejących w Polsce. Jest to pierwszy naukowy ranking polskich szkół wyższych. W tej klasyfikacji liczyły się przede wszystkim osiągnięcia naukowe i ranga publikacji pracowników danej uczelni. Do oceny tych osiągnięć wykorzystano tzw. Indeks Hirscha.

 

4,9 mln zł na Park Naukowo-Technologiczny UZ

Poster Image

27 maja 2013 r.

 

4 mln 900 tys. zł przekaże miasto Zielona Góra Uniwersytetowi Zielonogórskiemu na budowę Parku Naukowo-Technologicznego. 27 maja podpisano w tej sprawie stosowne porozumienie.

 

Uczelnia miejscem sztuki

Poster Image

21 - 23 maja 2013 r.O tym, że uczelnia jest miejscem sztuki mogli przekonać się wszyscy, którzy w ostatnich trzech dniach przyszli na Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego. W Instytucie Sztuk Wizualnych przy ul. Wiśniowej odbywały się wykłady i prezentacje dotyczące sztuki, wystawy oraz warsztaty artystyczne - wszystko to w ramach międzynarodowej konferencji naukowej „Złote drzewo życia wciąż zielone. Uczelnia miejscem sztuki”.
 

Studenci z Wietnamu wybrali UZ

Poster Image

20 maja 2013 r.

 

Pomimo, że Zieloną Górze od Prowincji Thanh Hoa w Wietnamie dzieli ponad 12 tysięcy km, to wietnamscy studenci wybrali Uniwersytet Zielonogórski jako miejsce w którym chcieliby studiować. 20 maja zielonogórska uczelnia podpisała porozumienie z Uniwersytetem Hong Duc, stanowiące początek współpracy pomiędzy uczelniami. Jej głównym elementem będzie kształcenie wietnamskich studentów.

 

Lobbing, dziennikarstwo, fundusze UE - nowe kierunki na UZ

Poster Image

17 maja 2013 r.

 

Od dziś Uniwersytet Zielonogórski będzie kształcił lobbystów, dziennikarzy i ekspertów od funduszy unijnych.
Trzy nowe kierunki studiów podyplomowych uruchomił właśnie Instytut Politologii.

 

II Bieg do kariery

Poster Image

15 maja 2013 r.

 

Umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, zdolności logistyczne, umiejętność pracy w grupie, a także dobra kondycja fizyczna i dobór środków lokomocji umożliwiających sprawne poruszanie się po mieście – to wszystko na pewno przydało się uczestnikom Biegu do kariery, który zorganizowano na UZ już po raz drugi.
 

Wampiriada 2013

Poster Image

14 maja 2013 r.

 

Czy studenci UZ maja cos wspólnego z wampirami? – Owszem – Wampiriadę. Pod tą tajemnicza nazwą kryje się szlachetna impreza, podczas której studenci UZ oddają krew. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Niezależne Zrzeszenie Studentów. Właśnie rozpoczęła się na UZ 5. edycja Wampiriady.
 

Dyplomy dla II rocznika absolwentów architektury i urbanistyki

Poster Image

8 maja 2013 r.

 

Po 7 semestrach nauki i ciężkiej pracy nareszcie upragniony tytuł inżyniera! Dyplomy odebrał właśnie drugi rocznik absolwentów studiów stacjonarnych I stopnia architektury i urbanistyki. Uroczystość odbyła się na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska 8 maja.
 

„Wkręć się” – plakat promujący UZ

Poster Image

7 maja 2013 r.

 

Żarówka i hasło brzmiące „Wkręć się!” będą od dziś wykorzystywane w promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczelniane Biuro Promocji właśnie ogłosiło wyniki konkursu na plakat promocyjny. Autorką projektu jest Patrycja Morawska, studentka I roku grafiki na UZ.
 

Jakość kształcenia na UZ Rozmowa z prof. Magdaleną Graczyk, Prorektor ds. Jakości Kształcenia

Poster Image

6 maja 2013 r.

 

Na temat jakości kształcenia na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Krajowych Ram Kwalifikacji z prof. Magdaleną Graczyk, Prorektor ds. Jakości Kształcenia rozmawia Anna Urbańska z TV@UZ.
 


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1169188