Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Czerwiec 2012

Uniwersytet rozpoczął rekrutację na rok akad. 2012/2013

Poster Image

29 czerwca 2012 r.

 

Na Uniwersytecie Zielonogórskim właśnie rozpoczęła się rekrutacja kandydatów na rok akademicki 2012/2013. W tym roku Uniwersytet przygotował ponad 11 tysięcy miejsc.

Pierwsza rekrutacja na studia stacjonarne zakończy się 7 lipca, ale na tych kierunkach, na których nie zostanie wypełniony limit przyjęć, zostanie ogłoszony drugi nabór.

Szczegóły na stronie: www.uz.zgora.pl, zakładka "REKRUTACJA".

 

Wystawa końcoworoczna studentów Instytutu Sztuk Wizualnych

Poster Image

22 czerwca 2012 r.

 

22 czerwca w Instytucie Sztuk Wizualnych przy ul. Wiśniowej 10 zorganizowano wystawę końcoworoczną studentów. We wszystkich pracowniach oraz w korytarzach prezentowano prace studentów architektury wnętrz, grafiki, malarstwa oraz edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych.

 

20 lat ISSI

Poster Image

22 czerwca 2012 r.

 

Instytut Sterowania i Systemów Informatycznych, znajdujący się w strukturach Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia.
20-lecie Instytutu zbiega się także z jubileuszem 20-lecia międzynarodowego kwartalnika naukowego, wydawanego przez Uniwersytet Zielonogórski, wpisanego w 2007 roku na prestiżową listę filadelfijską.

 

20 lat Instytutu Sterowania i Systemów Informatycznych Uniwersytetu Zielonogórskiego

film promocyjny

50 mln zł na Park Naukowo-Technologiczny!

Poster Image

21 czerwca 2012 r.

 

Na te chwilę Uniwersytet Zielonogórski czekał od dawna. 21 czerwca Zarząd Wojewódzctwa Lubuskiego podjął uchwałę w sprawie dofinansowania realizacji projektu pn. „Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego”, ujętego w Indykatywnym Planie Inwestycyjnym Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. 

Uniwersytet otrzyma na realizację Parku Naukowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie dofinansowanie w wys. 50 946 680 zł. Całkowita wartość projektu to 60 404 555 zł.

Zakończenie realizacji projektu planuje się na grudzień 2013 r.

  

Budynki niskoenergetyczne – wystawa projektów studenckich

Poster Image

20 czerwca 2012 r.

 

20 czerwca na Uniwersytecie Zielonogórskim zaprezentowano projekty domów niskoenergetycznych studentów architektury i urbanistyki. W otwarciu wystawy poza studentami i władzami Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Instytutu Budownictwa uczestniczył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Janusz Żbik.

 

Matematyka UZ jest kierunkiem zamawianym!

Poster Image

19 czerwca 2012 r.

 

Miłą niespodziankę dla tegorocznych kandydatów na studia ścisłe ma Uniwersytet Zielonogórski.

Matematyka, prowadzona przez Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii trafiła na prestiżową listę kierunków zamawianych. Dzięki wsparciu finansowemu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju najlepsi studenci kierunku matematyka będą mogli otrzymać stypendium miesięczne do 1000 zł!

 

Rusza nabór na studia na rok akademicki 2012/2013

Poster Image

19 czerwca 2012 r.

 

28 czerwca 2012 r. Uniwersytet Zielonogórski rozpoczyna nabór studentów na I rok studiów. Kandydaci mają w czym wybierać, bowiem w ofercie jest ponad 40 kierunków w ramach studiów licencjackich, magisterskich i inżynierskich, prowadzonych stacjonarnych trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

O rekrutacji na rok akademicki 2012/2013 rozmawiamy z Agnieszką Łaszczowską, kierownik Sekcji Rekrutacji UZ.

 

Jak się żyje Lubuszanom?

Poster Image

18 czerwca 2012 r.

 

- Województwo Lubuskie to miejsce, gdzie wielu ludzi może uczyć się, jak żyć. Macie dobre perspektywy na to, aby być krainą dobrego życia. I warto poinformować kraj i świat, że tu warto mieszkać – tymi słowami Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz przywitała uczestników konferencji „Dorośli i młodzież lubuska 2012 r.”, która odbyła się 18 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim. Konferencja była podsumowaniem badań, prowadzonych w ramach projektu „Życie Lubuszan. Współczesność i perspektywy”, realizowanego w partnerstwie przez Urząd Marszałkowski i Uniwersytet Zielonogórski.

Zielonogórski Dzień Technologii

Poster Image

15 czerwca 2012 r.

 

Studenci z koła naukowego UZ.NET zorganizowali po raz pierwszy Zielonogórski Dzień Technologii. 15 czerwca w holu budynku Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii prezentowały sie firmy zajmujące się programowaniem. Atrakcją Dnia Technologii był specjalny event programistyczny - tzw. CodeCamp. Zielonogórski Dzień Technologii był także dla studentów okazją do znalezienia potencjalnego miejsca pracy lub praktyk. 

„Mechanizmy funkcjonowania strefy euro”

Poster Image

14 czerwca 2012 r.

 

Właśnie zakończyła się III edycja studiów podyplomowych „Mechanizmy funkcjonowania strefy euro”, realizowanych przez Uniwersytet Zielonogórski i Narodowego Banku Polskiego. 14 czerwca dyplomy z podpisem prezesa Marka Belki odebrało 58 osób. Aby to osiągnąć słuchacze musieli napisać esej i przystąpić do egzaminu państwowego. 

Architektoniczne pomysły studentów na Zieloną Górę

Poster Image

12 czerwca 2012 r.

 

Centrum Kultury, galeria handlowa i fontanna przy Starej Gazowni, czy mozaika chodnikowo-trawnikowa, nowy kształt budynku sądu i parking podziemny na pl. Słowiańskim – to jedne z ciekawszych pomysłów studentów II roku architektury i urbanistyki na wizerunek Zielonej Górze. Projekty architektoniczne są wynikiem praktyk studenckich i współpracy Zakładu Architektury i Urbanistyki Uniwersytetu Zielonogórskiego z Urzędem Miasta.
Projekty koncepcji architektonicznych, opracowane przez studentów  można było oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych 12 i 13 czerwca.

„Głos Wolnej Europy”

Poster Image

11 czerwca 2012 r.

 

11 czerwca na Uniwersytecie Zielonogórskim została otwarta wystawa zatytułowana „Głos Wolnej Europy”, poświęcona rozgłośni Radia Wolna Europa. Wystawa w kwietniu i w maju br. była prezentowana w Senacie RP. 
 

Doctor Honoris Causa dla prof. Mariana P. Kaźmierkowskiego i 45-lecie WEIiT

Poster Image

4 czerwca 2012 r.

 

W dniu święta Uniwersytetu Zielonogórskiego 4 czerwca 2012 roku odbyły się na zielonogórskiej uczelni dwie ważne uroczystości. Tego dnia nadano tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Marianowi Piotrowi Kaźmierkowskiemu z Politechniki Warszawskiej oraz obchodzono jubileusz 45-lecia istnienia jednego z najstarszych wydziałów Uniwersytetu – Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji.

FESTIWAL NAUKI, Zielona Góra 2012

Poster Image

3 czerwca 2012 r.

 

O tym, że nauka może być atrakcyjna i przydatna na co dzień mieszkańcy Zielonej Góry mieli okazję przekonać się podczas tegorocznego Festiwalu Nauki. Tradycyjnie już, jeden z pierwszych weekendów czerwca należał do naukowców z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tegoroczny, 9. już Festiwal Nauki zorganizowano na deptaku naukowców niedzielę, 3 czerwca. Hasłem przewodnim tego naukowego festynu była Ekologia !!!

Uniwersytet Zielonogórski ma swojego bachusika!

Poster Image

Uniwersytet Zielonogórski ma swojego bachusika!

1 czerwca 2012 r.

 

Uniwersytet Zielonogórski ma swojego bachusika!
UZetikus - siedzi na stercie książek, jest odziany w togę, na głowie ma biret, w ręce trzyma indeks, a na kolanach otwartego laptopa. Nie brakuje mu także atrybutów typowych dla winnego grodu.
Zatrzymał się na stałe przed budynkiem rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej. Jest 21. bachusikiem na mapie Zielonej Góry.


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1194206