Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Czerwiec 2013

NOWE KIERUNKI i SPECJALNOŚCI na UZ

Z UZ do Afryki, czyli Z indexem w podróży do Maroka

Poster Image

28 czerwca 2013 r.

 


Przejechać 14 tysięcy km starym busem, zwiedzić 14 państw i dotrzeć do Maroka – przed takim celem stoi grupa podróżników „Z Indexem w Podróży”, która 28 czerwca rozpoczęła swoją kolejną wyprawę. Ekipa liczy 7 osób, większość zespołu stanowią studenci i absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Współpraca pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim a Zielonogórskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku

Poster Image

28 czerwca 2013 r.

 

25 czerwca 2013 r. w Sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński i prezes Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zofia Banaszak podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim a Zielonogórskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Co jest przedmiotem porozumienia? Jak wygląda dotychczasowa współpraca pomiędzy uniwersytetami i co cenią sobie słuchacze Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  w zajęciach organizowanych przez pracowników naszej uczelni? Z Jadwigą Korcz - Dziadosz, sekretarzem zarządu Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozmawia Natalia Warszawska.

Doktorant z UZ będzie badał niebo na Wyspach Kanaryjskich

Poster Image

27 czerwca 2013 r.

 

Mgr Michał Żejmo - absolwent astronomii na UZ, doktorant na Wydziale Fizyki i Astronomii otrzymał grant na uczestnictwo w bardzo prestiżowej międzynarodowej szkole astrofizycznej i gdzie będzie prowadził obserwacje astronomiczne na 2,5 metrowych teleskopach zlokalizowanych w obserwatorium astronomicznym na La Palmie (Wyspy Kanaryjskie).

 

Filozofia z innej perspektywy - rozmowa z absolwentką filozofii Mają Suchecką

Poster Image

czerwiec 2013 r.

 

Filozof człowiek zadumany, rozmyślający nad sensem istnienia, analizujący z każdej perspektywy stan i naturę rzeczy, a może to tylko stereotyp i jak to ze stereotypami bywa należy je podważyć…

O tym jak jest naprawdę opowie Maja Suchecka absolwentka kierunku filozofia na Uniwersytecie Zielonogórskim.

 

 

Filozofia z innej perspektywy - rozmowa z absolwentką filozofii Katarzyną Turonek

Poster Image

czerwiec 2013 r.

 

Myślę, więc jestem prawił Kartezjusz – można by sparafrazować - studiuję więc pracuję - chciałby powiedzieć każdy absolwent studiów filozoficznych – czy te studia uczą myśleć w nieszablonowy sposób i potrafią być sposobem na życie? Co po takim kierunku robią absolwenci filozofii? Czy zdecydowaliby się ponownie studiować tę dyscyplinę? Na te i na inne pytania odpowiada Katarzyna Turonek, absolwentka filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
 

 

"Inżynieria i kształtowanie środowiska" Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna

Poster Image

20-21 czerwca 2013 r.

 

Budowa kopalni węgla brunatnego i kompleksu energetycznego w województwie lubuskim oraz dodatkowe zagadnienia związane z tym przedsięwzięciem – to jeden z głównych tematów konferencji naukowo-technicznej zatytułowanej "Inżynieria i kształtowanie środowiska", zorganizowanej przez Instytut Inżynierii Środowiska UZ w dniach od 20 do 21 czerwca.

 

Uniwersytet Zielonogórski rozpoczyna rekrutację

Poster Image

19 czerwca 2013 r.

 

Już 24 czerwca rozpocznie się rekrutacja, potrwa dwa tygodnie. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej z tej okazji przedstawiono informacje o możliwościach kształcenia na naszej uczelni. Na rok akademicki 2013/2014 zaplanowano 11 430 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, pierwszego i drugie stopnia. Zaprezentowano również ofertę dydaktyczną Uniwersytetu Zielonogórskiego, na którą składają się 45 kierunków kształcenia. Uczelnia co roku poszerza swoje propozycje oraz możliwości edukacyjne.

 

Sesja = stres?

Poster Image

17 czerwca 2013 r.

 

Na dworze piękna słoneczna pogoda zachęcająca do relaksu, a na uczelni właśnie rozpoczęła się letnia sesja egzaminacyjna. Olbrzymia ilość wiedzy do przyswojenia w krótkim czasie i zakuwanie do późnych godzin nocnych – tak w ostatnim czasie wygląda życie wielu studentów UZ. O sposobach radzenia sobie ze stresem związanym z egzaminami rozmawiamy ze studentami i psychologiem.

Festiwal Nauki 2013 "The Best Of"

Poster Image

16 czerwca 2013 r.

 

W niedzielę 16 czerwca zielonogórski deptak stał się ponownie miasteczkiem uniwersyteckim. W tym roku wydziały naszej uczelni przedstawiły swoje najlepsze projekty z poprzednich edycji Festiwalu Nauki pod hasłem The Best of – jak co roku mieszkańcy mogli zarówno obserwować jak również być uczestnikami wielu pokazów, warsztatów, eksperymentów czy prezentacji. Jak zwykle królowały nauka i ciekawość. 

Certyfikat jakości PKA dla Wydziału Mechanicznego

Poster Image

17 czerwca 2013 r.

 

Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego uzyskał pozytywną ocenę instytucjonalną Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Jest to najważniejszy certyfikat jakości kształcenia na wszystkich kierunkach i wszystkich poziomach studiów, prowadzonych na tym wydziale. W tym także na studiach podyplomowych. Ocena ważna będzie przez najbliższych 6 lat. 

WEITer 2013

Poster Image

14  czerwca 2013 r.

 

O tym jak studenci postrzegają swoich wykładowców, kto jest dla nich wesołkiem i luzakiem, kto modnie się ubiera, kto jest urodzonym mówcą, kto budzi podziw, a przez kogo nie śpią po nocach?  Wydział Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji zorganizował WEITER 2013 czyli plebiscyt na najlepszego wykładowcę.


 

Jak dbać o związek? Rozmowa z dr. Marcinem Florkowskim

Poster Image

12  czerwca 2013 r.

 

Czy okres wakacyjny jest  dobrym momentem na poprawę jakości naszych relacji z mężem, żoną, (partnerem/partnerką)? Czy odpoczynek od szarej rzeczywistości ma zbawienny wpływ na nasz związek? Czy może okazać się inaczej? Jak dbać o naszą miłość gdy pierwsze zauroczenie dawno za nami i czy w wieloletnim związku nadal mogą "fruwać motyle w brzuchu"? Na te pytania odpowiada psycholog społeczny dr Marcin Florkowski.


 

Andriej Kotin - wokalista, autor tekstów, doktor UZ, lauret konkursu PAN

Poster Image

12 czerwca 2013 r.

 

Dr Andriej Kotin z Instytutu Filologii Germańskiej na Wydziale Humanistyczny UZ został laureatem I edycji Konkursu PAN Oddz. w Poznaniu na najlepszą oryginalną pracę twórczą doktoranta opublikowaną w roku 2012.
Anriej Kotin znany jest środowisku także ze swojej działalności artystycznej. Pisze i wykonuje piosenki. Kojarzony jest z piosenką literacka, poetycką, folk-rockową.
  

Festiwal Nauki "The Best Of" - zapowiedź

Poster Image

14  czerwca 2013 r.

 

Festiwal Nauki to już tradycja naszego uniwersytetu. W tym roku przed nami X jubileuszowa edycja. Prezentujemy przedsmak naukowej uczty, która przebiegnie pod hasłem THE BEST OF.


 

X Festiwal Nauki już 16 i 17 czerwca - Rozmowa z prof. Januszem Gilem

Poster Image

11 czerwca 2013 r.

 

Już w najbliższą niedzielę i poniedziałek, 16 i 17 czerwca odbędzie się X Festiwal Nauki organizowany przez Uniwersytet Zielonogórski.
O szczegółach dotyczących tegorocznego święta nauki z głównym organizatorem Festiwalu, prof. Januszem Gilem, Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UZ, rozmawia Anna Urbańska z TV@UZ.
  

Młodzi matematycy z lubuskiego najlepsi w kraju

Poster Image

10 czerwca 2013 r.

 

Lubuscy licealiści oraz gimnazjaliści okazali się najlepszymi matematykami w kraju.
10 czerwca na UZ ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez Granic” w Regionie Lubusko-Zachodniopomorskim. 

Doktor Honoris Causa UZ dla prof. Lecha Górniewicza

Poster Image

10 czerwca 2013 r.

 

Wybitny matematyk o uznanym autorytecie międzynarodowym, autor wielu ważnych publikacji naukowych w zakresie matematyki, prof. Lech Górniewicz otrzymał godność doktora honoris causa Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ceremonia wręczenia tytułu doktora honoris causa odbyła się w auli rektoratu 10 czerwca. 

Ogólnopolska konferencja naukowa oraz 50 lecie Zakładu karnego w Krzywańcu na UZ

Poster Image

6 czerwca 2013 r.

 

O tym jak zmienił się proces resocjalizacji w zakładach karnych na przestrzeni lat,  czy można resocjalizować w warunkach izolacji więziennej, o trudach powrotu do funkcjonowania w społeczeństwie bez etykiet, a także o problemach jakie niesie macierzyństwo za kratami to kilka z kluczowych zagadnień, które zostały poruszone podczas ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Inkluzja społeczna poprzez resocjalizację a kreowanie nowej tożsamości skazanych", która odbyła się na Uniwersytecie Zielonogórskim 6 czerwca.


 

VI Piknik WMIiE UZ

Poster Image

5 czerwiec 2013 r.

 

Konkurencje sportowe, rysowanie karykatur, karaoke i grilowanie na świeżym powietrzu – to tylko kilka z wielu atrakcji, które przygotowali studenci podczas VI Pikniku Wydziału Matematyki Informatyki i Ekonometrii UZ.

 

Nie stawiaj krzyża!

Poster Image

Akumulator

Poster Image


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1169187