Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

 

  UWAGA! 

Najnowsze produkcje TV@UZ dostępne są

>>>TUTAJ<<<

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Czerwiec 2011

Dni On-Line 2011 »

Uniwersytetu Zielonogórskiego. »

DS Wcześniak Lubuskim Misterem Budowy!

Wcześniak.jpg

Akademik WCZEŚNIAK, należący do Uniwersytetu Zielonogórskiego uzyskał tytuł LUBUSKIEGO MISTERA BUDOWY - edycja 2010 w konkursie na najlepszy obiekt budowlany województwa lubuskiego w kategorii adaptacje i remonty.
Jest to już siódmy Lubuski Mister Budowy dla uczelnianego obiektu, a drugi dla akademika! Gala, podczas której zostanie wręczona statuetka, odbędzie się 23 września 2011 r. w Filharmonii Zielonogórskiej. Więcej ::

Nasza Ania Reder zdobyła 3. miejsce w Studenckim Noblu 2011!

A. Reder.jpg

Studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, Anna Reder, zajęła 3. miejsce w finale tegorocznego konkursu, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów „Studencki  Nobel”. Tym samym nasza studentka znalazła się w gronie najzdolniejszych studentów w Polsce, bowiem w tym prestiżowym konkursie, organizowanym od 2009 r. liczą się przede wszystkim osiągnięcia naukowe, prowadzone przez studentów prace badawcze oraz działalność społeczna.

Więcej::

Konstrukcje zespolone

Poster Image

29-30 czerwca 2011 r.

 

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego był gospodarzem IX Konferencji Naukowej pt. "Konstrukcje Zespolone". Konferencja jest organizowana cyklicznie co 3 lata. Po raz pierwszy obrady miały miejsce w 1986 r. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest prof. Tadeusz Biliński.

 

Indeksy serca

Poster Image

26 czerwca 2011 r.

 

26 czerwca 2011 r. Urszula Dudziak wraz z zespołem reprezentującym Zieloną Górę w programie telewizyjnym "Bitwa na głosy" oraz Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki otrzymali indeksy serca. Kapituła Akcji UNIWERSYTET DZIECIOM, pod przewodnictwem Reginy Osękowskiej, chciała im w ten sposób podziękować za pomoc i charytatywna inicjatywę jakiej się podjęli.

 

Genealogia i Heraldyka

Poster Image

czerwiec 2011 r.

 

Od października na Uniwersytecie Zielonogórskim ruszą nowe dwusemestralne studia podyplomowe pn. Genealogia i Heraldyka. Adresatami studiów są absolwenci wszelkiego rodzaju studiów licencjackich i magisterskich.

 

Projekt URBAN

Poster Image

14 czerwca 2011 r.

 

W Zielonej Górze niebawem nastąpi rozwój przemysłu kreatywnego poprzez działania jakie podejmują władze miasta we współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim. 15 czerwca w Parku Naukowo- Technologicznym w Nowym Kisielinie odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej projektu Urban pomiędzy przedstawicielami Uniwersytetu Zielonogórskiego, Urzędu Miasta w Zielonej Górze oraz Brandenburgische Technische Universität Cottbus

 

Stop Cyberprzemocy

Poster Image

14 czerwca 2011 r.

 

Cyberprzemoc - czym jest i jak jej przeciwdziałać – na te dwa kluczowe pytania starali się odpowiedzieć uczniowie, studenci oraz pracownicy naukowi, którzy wzięli udział w Debacie pn. „Stop cyberprzemocy”. 14 czerwca na Uniwersytecie Zielonogórskim miało miejsce przedsięwzięcie naukowe podsumowujące VI Gimnazjadę realizacji Programu Profilaktycznego Słoneczniej.

 

Jubileusz Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nadanie tytułu Doktora Honoris Causa ks. bp. dr. Adamowi Dyczkowskiemu

Poster Image

7 czerwca 2011 r.

 

7 czerwca w Auli przy ulicy Podgórnej odbyła się uroczystość związana z jubileuszem 10 lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego i 46 lecia zielonogórskiego środowiska akademickiego połączona z nadaniem tytułu Doktora Honoris Causa księdzu biskupowi doktorowi Adamowi Dyczkowskiemu.

 

Festiwal Nauki 2011

Poster Image

5-7 czerwca 2011 r.

 

Wykłady, pokazy, eksperymenty i warsztaty, piękna pogoda i mnóstwo zainteresowanych zjawiskami naukowymi ludzi w różnym wieku - tak można byłoby opisać tegoroczną 8 już edycję Festiwalu Nauki 2011, którego hasłem przewodnim była NAUKA PO GODZINACH. Impreza popularnonaukowa organizowana przez Uniwersytet Zielonogórski odbyła się 5 i 6 czerwca na deptaku Zielonej Góry oraz w murach naszej uczelni.

 

Matematyka bez granic

Poster Image

6 czerwca 2011 r.

 

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr 1, Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 w Zielonej Górze –mistrzami z matematyki. 6 czerwca w sali nr 1 budynku Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące wyniki XXII Międzynarodowego Konkursu Matematycznego pn Matematyka bez Granic- edycja Polska

 

Podwójne dyplomy

Poster Image

6 czerwca 2011 r.

Wręczenie dyplomów studiów zintegrowanych z Technische Hochschule Mittelhessen Giessen-Friedberg. Dyplomy zaświadczające studia na Uniwersytecie Zielonogórskim i THM Giessen-Friedberg otrzymało pięciu absolwentów studiujących kirunki informatyka i elektrotechnika.

 

Dni technik satelitarnych

Poster Image

3 czerwca 2011 r.

 

Jakich rozmiarów mogą być satelity, jakie zastosowanie w życiu codziennym mają techniki satelitarne, jakie są cele operacyjne polskiego programu kosmicznego oraz co to jest pogoda kosmiczna, na te i na wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedzi podczas wystawy zorganizowanej 3 czerwca w Galerii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1099680