Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Grudzień 2011

Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego zabiagają o "stypendium z wyboru"

banner_big_stypendium z wyboru.png

Trwa głosowanie na aplikacje kandydatów do „Stypendium z wyboru” przyznawanego już po raz drugi przez Fundację Absolvent.pl. Ubiega się o nie również ośmioro studentów z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
„Stypendium z wyboru” to program kierowany do studentów oraz świeżo upieczonych absolwentów wyższych uczelni. Jego unikalność polega na tym, że nagradzane są tutaj nie wyniki w nauce, czy dokonania sportowe, a kreatywność i siła przebicia kandydatów, gdyż laureaci wybierani są drogą otwartego głosowania. Osoby ubiegające się o stypendium, indywidualnie lub w nawet pięcioosobowych grupach, musiały złożyć odpowiednią aplikację. Mogła to być prezentacja, film czy też zwykły tekst. Ważne, żeby zainteresowała i zachęciła do oddania głosu. Kolejnym warunkiem, było złożenie deklaracji kandydatów, że pieniądze zostaną spożytkowane na cel związany z edukacją lub rozwojem zawodowym.
Aktualnie trwa ostatni, najważniejszy etap, w którym internauci oddając swoje głosy pomagają wybrać przyszłych stypendystów. To im przyznane zostaną pieniądze przekazane przez mecenasów programu. Jest o co walczyć, gdyż kwota stypendium może wynieść nawet 5000 złotych.
Wśród 727 osób, które zakwalifikowały się do ostatniej fazy programu, znalazło się również ośmioro studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy czekają na głosy. Po kliknięciu w wybrane imię można zobaczyć ich aplikacje:
Dominik
Anna
Michalina
Krystian
Beata
Marta
Krystian
Marika
Pamiętajcie, najbardziej pomocne są głosy pięciogwiazdkowe, ale tak naprawdę każdy głos jest na wagę złota. Głosowanie trwa do 22 stycznia.

9. Dni Niemieckie - "Poznaj kulturę i język sąsiada"

Poster Image


27 grudnia 2011r.

 

Projekt Dni Niemieckich, organizowany przez Uniwersytet Zielonogórski, łączy bardzo wiele elementów. Przede wszystkim zwraca uwagę na rzeczy zdawałoby się oczywiste: na trwałość porozumień, na konieczność ciągłości, pokazuje pięknie kulturę, pokazuje ludzi. W fantastyczny sposób angażuje młodych do tego, by ta współpraca polsko-niemiecka rozwijała się. – tak o 9. Dniach Niemieckich, jakie odbyły się w Zielonej Górze w dniach 17-21 października, mówił prezes Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr, Czesław Fiedorowicz. Organizacją tej dużej imprezy, angażującej wiele instytucji edukacyjnych w mieście zajmuje się Centrum Nauki i Języka Niemieckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego, reprezentowane przez Barbarę Krzeszowską Zmyślony. Tegorocznym Dniom Niemieckim przyświecało hasło „Poznaj kulturę i język sąsiada”.

 

Film powstał na zlecenie Centrum Kultury i Języka Niemieckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr" oraz budżetu państwa.

 

Impreza pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego.

Powołano Akademicki Klub Krótkofalarski

DSC_0124.jpg

21 grudnia 2011 r. w siedzibie Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego uruchomiono Akademicki Klub Krótkofalarski, a właściwie należałoby powiedzieć, że został po latach reaktywowany, ponieważ radiostacja funkcjonowała już w latach 70-ych w Wyższej Szkole Inżynierskiej. Klub otworzył Rektor UZ prof. Czesław Osękowski i przeprowadził inauguracyjną rozmowę z krótkofalowcami z UPT w Bydgoszczy. Opiekunem Klubu jest dr inż. Sławomir Piontek, a znak wywoławczy - taki jak w czasach WSI - SP3PGX. Wiecej ::

Nagrody Prezydenta Zielonej Góry dla profesorów tytularnych Uniwersytetu Zielonogórskiego

Poster Image

16 grudzień 2011r.

 

Prezydent Miasta Zielona Góra, Janusz Kubicki, wręczył nagrody dziewięciu profesorom Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy w latach 2010/2011 otrzymali tytuł naukowy. W ten sposób władze miasta uhonorowały wybitnych pracowników UZ za ich wkład w rozwój naukowy uczelni oraz osobiste zaangażowanie w rozwój i promocję miasta Zielona Góra.

 

Spotkanie opłatkowe

Poster Image

14 grudzień 2011r.

 

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i szczęścia, ale również okazja do wspomnień i refleksji nad swoim życiem i relacjami z innymi ludźmi. Tradycyjnie jak co roku w Auli Uniwersyteckiej przy ulicy Licealnej odbyło się spotkanie, podczas którego Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Czesław Osękowski złożył życzenie świąteczne dla środowiska akademickiego, a pracownicy uniwersytetu mieli możliwość podzielić się z bliskimi z pracy świątecznym opłatkiem.

 

UZ coraz bardziej bez barier

Poster Image

3 grudzień 2011r.

 

Budynki uniwersyteckie zostały nagrodzone w konkursie urbanistycznym Zielona Góra bez barier 2011 zorganizowanym przez Centrum Integracja oraz Urząd Miasta Zielona Góra. Budynek Rektoratu naszej uczelni został laureatem w kategorii Obiekt i przestrzeń zabytkowa, a Akademik Wcześniak otrzymał wyróżnienie w kategorii Budownictwo wielorodzinne.

 

Konferencja naukowa pt. "Lasy dla życia"

Poster Image

8 grudzień 2011r.

 

Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła rok 2011 Międzynarodowym Rokiem Lasów w celu podniesienia świadomości  na temat zarządzania lasami, potrzeby ich ochrony a także zrównoważonego rozwoju. O tym, że lasów w Polsce przybywa, że są pracodawcą i partnerem w biznesie, jaki jest ich stan i perspektywa rozrostu oraz o tematyce leśnej w badaniach realizowanych przez Wydział Nauk Biologicznych dyskutowano podczas konferencji pt. „Lasy dla życia”, zorganizowanej w murach naszej uczelni przez Polskie Towarzystwo Leśne oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

 

Kartki Bożonarodzeniowe

Poster Image

7 grudzień 2011r.

 

Już po raz czwarty rozstrzygnięto konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową, który organizowany jest już tradycyjnie pod patronetem Akcji Uniwersytet Dzieciom. Do konkursu wpłynęło ponad 200 prac. 7 grudnia w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze odbyła się uroczystość wręczania nagród i wyróżnień autorom świątecznych kartek.

 

Lubuski Klaster Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji

Poster Image

2 grudzień 2011r.

 

Klaster to grupa firm i instytucji naukowo-badawczych, które ze sobą kooperują. Dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, technologią, własnym know- how oraz infrastrukturą. Dzięki tej współpracy budują mocniejszą pozycję na rynku. Trwają działania mające na celu utworzenie Lubuskiego Klastra Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji w Lubuskim Parku Przemysłowo - Technologicznym. Zainteresowanych przedsięwzięciem jest blisko 20 firm.  Powołanie kastra miałoby również pozytywny wpływ na rozwój projektów badawczych studentów i naukowców Uniwersytetu Zielonogórskiego. Do tej pory odbyły się dwa spotkania, w ramach których przedsiębiorcy mogli zapoznać się z ideą stowarzyszenia, a także możliwościami i zasobami jakimi dysponuje nasza uczelnia.

 


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1099682