Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Kwiecien2013

"Z INDEXEM W PODRÓŻY" - tym razem do Maroko

Poster Image

26 kwietnia 2013 r.

 

24-letnim busem, potocznie zwanym „ogórkiem” ekipa „Z INDEXEM W PODRÓŻY" zamierza znów wyruszyć w wakacyjną podróż po przygodę. Większość 7-osobowego zespołu stanowią studenci i absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podróżnicy wybierają się w dalszą podróż po Europie. Planują dotrzeć także nawet do Afryki. Ostatnim punktem tegorocznej eskapady ma być Maroko.
 

"Z INDEXEM W PODRÓŻY" - Maroko Trip 2013 - trailer

Poster Image

26 kwietnia 2013 r.

 


 

Dziewczyny do ścisłych!

Poster Image

25 kwietnia 2013 r.

 

25 kwietnia zorganizowano na Uniwersytecie Zielonogórskim Dzień Otwarty Tylko dla dziewczyn w ramach Akcji „Dziewczyny do ścisłych”. Studentki pięciu wydziałów naszej uczelni zachęcały dziewczyny do studiowania na kierunkach ścisłych i inżynierskich.
 

Wykorzystywanie dzieci w konfliktach zbrojnych

Poster Image

25 kwietnia 2013 r.

 

Bardzo trudny i smutny temat dotyczący wykorzystywania dzieci w konfliktach zbrojnych był przedmiotem konferencji zorganizowanej na Uniwersytecie Zielonogórskim 25 kwietnia. Spotkanie miała charakter edukacyjny. Jego celem było uświadomienie studentom, jak olbrzymi i współczesny jest to problem oraz uwrażliwienie ich na krzywdę, której doświadczają dzieci we współczesnym świecie.
 

Czy naukowcom z UZ uda się zobaczyć początek Wszechświata?

Poster Image

22 kwietnia 2013 r.

 

Zielonogórscy astrofizycy chcą potwierdzić istnienie fal grawitacyjnych, które przewidział Einstein w swojej ogólnej teorii względności. Młodzi badacze pod kierunkiem prof. Doroty Gondek-Rosińskiej z Instytutu Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego chcą poprzez obserwacje fal grawitacyjnych zobaczyć, jak wyglądał początek Wszechświata. Prof. Dorota Gondek-Rosińska właśnie została laureatką konkursu POMOST, organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Jest jedną z 14 polskich badaczek wyróżnionych w tym programie w obszarze „Bio, Info, Techno”. W ramach przyznanego grantu będzie realizowała projekt z dziedziny informatyki naukowej.
 

Biosensory do wykrywania chorób kości oraz inteligentne implanty - Rozmowa z mgr inż. Agnieszką Kaczmarek

Poster Image

19 kwietnia 2013 r.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Zielonogórskiego prowadzą szereg badań mających na celu przedłużenie ludzkiego życia i poprawę jego komfortu. Wieloma z tych interesujących badań zajmują się pracownicy Zakładu Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Mechanicznym naszej uczelni. Z mgr inż. Agnieszką Karczmarek, na temat badań mających na celu opracowanie biosensora do wykrywania schorzeń kości, a także inteligentnych implantów, rozmawia Anna Urbańska z TV@UZ.
 

Znamy program tegorocznych BACHANALIÓW

Poster Image

15 kwietnia 2013 r.

 

Tegoroczne święto studenckie BACHANALIA 2013 rozpocznie się oficjalnie 22 maja - tradycyjnie Paradą Bachanaliową i przekazaniem studentom kluczy do bram miasta. Jednak tak naprawdę imprezy poprzedzające będą trwały już od poniedziałku. W tym roku impreza ma mieć charakter mocno sportowy, choć nie zabraknie także imprez kulturalnych i artystycznych. Organizatorzy zamierzają ożywić campus B, dlatego spora część imprez odbędzie się właśnie w tej części uczelni. Jak co roku dużą atrakcją juwenaliów mają być także koncerty, które odbędą się na stadionie przy ul. Wyspiańskiego.
 

Badali stare napisy z cmentarzy

Poster Image

9 kwietnia 2013 r.

 

Epigrafika to nauka zajmująca się badaniem starych napisów, wykonanych na materiale twardym, najczęściej w kamieniu, metalu lub drewnie. Studenci z Koła Epigraficznego, działającego od 2004 roku przy Instytucie Historii UZ, zbadali stare poniemieckie cmentarze ewangelickie województwa lubuskiego pod kątem inskrypcji umieszczanych na poniemieckich płytach nagrobnych z XIX i XX wieku. Właśnie wydali książkę zawierającą efekt ich pracy. W publikacji zamieszczono opisy zebrane z cmentarzy ewangelickich z terenu obecnego powiatu zielonogórskiego.
 

"Aniołowie biznesu" na UZ

Poster Image

8 kwietnia 2013 r.

 

Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego mają marzenia i pomysły, nie brakuje im także kompetencji i przedsiębiorczości. To bardzo dobrze, bowiem zdaniem Gabe Gotthard’a, "anioła biznesu", który spotkał się na UZ z zielonogórskimi żakami 8 kwietnia, to właśnie młodzi ludzie stąd mają olbrzymią szansę odnieść sukces w biznesie.
 

Pracownicy socjalni we Francji

Poster Image

6 kwietnia 2013 r.

 

O kształceniu pracowników socjalnych we Francji i przede wszystkim o różnicach pomiędzy pracą Polaków i Francuzów w obszarze społeczno-wychowawczym – o tym głównie mówiła dra Anna Rurka z Uniwersytetu Nanterre w Paryżu podczas swoich gościnnych wykładów na UZ.
 


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1169206