Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Listopad 2011

Pomaganie przez działanie

Poster Image

29  listopad 2011r.

 

O pomocy w odbudowywaniu umiejętności uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej, o pomocy w powrocie do pełnienia ról społecznych  i zawodowych  osób dotkniętych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, a przede wszystkim o idei wolontariatu  i jego rozwoju w województwie lubuskim dyskutowano podczas konferencji pt. „Pomaganie przez działanie”. Konferencja odbyła się w Campusie B naszej uczelni, a jej organizatorem był Akademicki Klub Integracji Społecznej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Wystawa pt. "Przybysze i tubylcy"

Poster Image

18 listopad 2011r.

 

 „Jest to opowieść o naszym wspólnym MIEJSCU, które niektórzy z nas tworzą od początku, niektórzy od niedawna, niektórzy mieszkając na miejscu, niektórzy przyjeżdżając do Zielonej Góry. Jest  to OPOWIEŚĆ osobista, oparta na własnym przeżyciu, wierze w sens wspólnego działania, tworzenia nowej przestrzeni dla sztuki.”

Jest to cytat, który odzwierciedla i promuje wystawę pn. Przybysze i tubylcy w Galerii BWA w Zielonej Górze. Powstała ona z okazji 20 - lecia działalności Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Konferencja pt. "Pociąg do terapii. Tworzenie kontekstu terapeutycznego"

Poster Image

18 - 19  listopad 2011r.

 

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Dalej Razem" w Zielone Górze we współpracy z Katedrą Opieki, Terapii i Profilaktyki Społecznej Uniwersytetu Zielonogórskiego zorganizowały w muarach naszej uczelni konferencję pt. "Pociag do terapii. Tworzenie kontekstu terapeutycznego". Podczas dwudniowej konferencji wystąpili terapeuci, specjaliści oraz naukowcy, którzy wieloaspektowo dyskutowali o problematyce autyzmu.

 

Jubileusz 40 - lecia akademickiego środowiska muzycznego w Zielonej Górze

Poster Image

listopad 2011r.

 

Z okazji 40-lecia akademickiego środowiska muzycznego w Zielonej Górze pracownicy, studenci i absolwenci Instytutu Muzyki przygotowali koncert jubileuszowy. Uroczystość odbyła się w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, podczas której bogaty repertuar zaprezentowali soliści jak również zespoły. Wystąpili m.in. Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Chór akademicki, Chór Towarzystwa Śpiewaczego „Cantemus Domino”, zespół Niezłe Ziółka oraz grupa perkusyjna „Beat”. Koncertowi towarzyszyła również wystawa o historii rozwoju i działalności Instytutu Muzyki.

 

Wystawa pt. Dowód rzeczowy

Poster Image

14 listopad 2011r.

 

W Galerii Uniwersyteckiej przy ulicy Licealnej miłośnicy fotografii mają okazję do 14 grudnia zobaczyć wystawę pt. „Dowód rzeczowy” autorstwa Wojciecha Mullera, Wacława Serdecznego, Janusza Skiby oraz Piotra Wołyńskiego. Kuratorem wystawy jest prof. Magdalena Gryska z Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Jubileusz Akademii CISCO – 10 lat działalności

Poster Image

listopad 2011r.

 

Szkolenie specjalistów w zakresie szeroko pojętych sieci komputerowych na przełomie wieków stało się istotnym problemem gospodarki globalnej i społeczeństwa informacyjnego.  Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu w 1997 roku firma CISCO uruchomiła program CISCO NETWORKING ACADEMY  (CNA) w 80 krajach świata. Jej działalność objęła również Polskę. 4 stycznia 2001 roku podpisano umowę, w ramach której powołano Akademię sieciową CISCO w strukturach naszej uczelni – początkowo Politechniki Zielonogórskiej, kilka miesięcy później w strukturach Uniwersytetu Zielonogórskiego. W listopadzie 2001 roku odbyły się pierwsze zajęcia dydaktyczne.

 

Konferencja inaugurująca projekt Urban Cratives Poles

Poster Image

8 listopad 2011r.

 

Przemysł kreatywny i kultury na szczeblu krajowym i regionalnym ze szczególnym uwzględnieniem polskich doświadczeń to tytuł konferencji otwierającej projekt Urban Creative Poles, w którym pracownicy naukowi Uniwersytetu Zielonogórskiego dostarczają wiedzę ekspercką. Spotkanie odbyło się w Hotelu Qubus  w Zielonej Górze. Celem konferencji była wymiana poglądów i doświadczeń nad rozwojem przemysłu kreatywnego w miastach partnerskich projektu.
 

Kontynuacja tematu z dnia 14.06.2011 klik

 

Promocje doktorskie

Poster Image

8 listopad 2011r.

 

29 osób, które w minionym roku obroniły prace doktorskie na Uniwersytecie Zielonogórskim, odebrały dyplomy i złożyły przysięgę doktorską. Młodzi naukowcy ślubowali m.in. kultywować studia w zakresie dyscyplin, które obrali, krzewić prawdę naukową i przyczyniać się do rozwoju uczelni macierzystej i  polskiej nauki. Uroczystość promocji doktorskich w auli uniwersyteckiej przy ul. Licealnej  odbyła się już po raz dziesiąty.

 


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1099685