Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Luty 2013

Dni Erasmusa na UZ

Poster Image

28 lutego 2013 r.

 

Do 15 marca trwa na Uniwersytecie Zielonogórskim rekrutacja na wyjazdy w ramach programu Erasmus na rok akademicki 2013/2014.
Tego, co oferuje program Erasmus, do jakich krajów i na jak długo można wyjechać, jakie są podstawowe kryteria stawiane kandydatom oraz jak załatwić wszelkie formalności związane z wyjazdem studenci mogli dowiedzieć się podczas imprezy informacyjnej, trwającej od 26 do 28 lutego. W ramach programu ERASMUS studenci mogą wyjechać na część studiów do innych uczelni europejskich lub odbyć praktykę w zagranicznej firmie.
 

Rozmowa z Colett Neumann – uznaną za Najlepszą Studentkę Zagraniczną w Polsce w konkursie INTERSTUDENT 2013

Poster Image

26 lutego 2013 r.

 

Colett Neumann  -  studentka II roku pedagogiki, która przebywa na Uniwersytecie
Zielonogórskim w ramach wymiany programu Erasmus, została uznana przez Kapitułę
konkursu INTERSTUDENT 2013 za jedną z najlepszych studentek zagranicznych w Polsce.
Konkurs zorganizowała Fundacja Edukacyjna PERSPEKTYWY z Warszawy.

Pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 dla szkolnictwa wyższego

Poster Image

23 lutego 2013 r.

 

728 mln euro otrzyma województwo lubuskie z Unii Europejskie na realizację projektów regionalnych w latach 2014-2020. Według założeń, spora części tych środków ma trafić do szkół wyższych. Jak podkreślano w Urzędzie Marszałkowskim na spotkaniu z przedstawicielami lubuskich uczelni, zorganizowanym 22 lutego, w tym nowym okresie lubuskie będzie stawiało przede wszystkim na innowacje, rozwój, badania i transfer wiedzy do gospodarki.

Rozstrzygnięcie konkursu „Węgiel brunatny – szansą dla regionu lubuskiego”

Poster Image

20 lutego 2013 r.

 

Aż 4000 zł otrzymali zdobywcy I miejsca w konkursie organizowanym przez Uniwersytet Zielonogórski i PGE Gubin. Konkurs adresowany był do, studentów i młodych pracowników naukowych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jego celem było wyłonienie najlepszych prac: ekspertyz, opracowań, prognoz i analiz, dotyczących kompleksu energetycznego Gubin-Brody. Prace powstały w dwóch zakresach tematycznych: nauk społeczno-ekonomicznych oraz nauk technicznych. 20 lutego poznaliśmy laureatów konkursu.

 

UZ rozpoczyna współpracę z celnikami

Poster Image

20 lutego 2013 r.

 

W środę, 20 lutego Uniwersytet Zielonogórski podpisał umowę o współpracy z Izbą Celną w Rzepinie. Porozumienie dotyczy wspólnej realizacji zadań, w których zostanie wykorzystany dorobek naukowy i możliwości uczelni oraz potencjał i doświadczenie zawodowe celników.

Ruszyła tzw. zimowa rekrutacja

Poster Image

19 lutego 2013 r.

 

18 lutego  na Uniwersytecie Zielonogórskim ruszyła tzw. zimowa rekrutacja. Trzy wydziały techniczne prowadzą nabór na studia II stopnia: Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska, Wydział Mechaniczny oraz Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji.

Przedłużono nabór na studia podyplomowe z Etyki

Poster Image

15 lutego 2013 r.

 

Wydział Humanistyczny przedłużył nabór na studia podyplomowe z Etyki. Rekrutacja trwa do 22 lutego.  

Dlaczego UZ zerwał umowę o współpracy z PWSZ w Sulechowie? - Konferencja prasowa JM Rektora UZ, prof. Tadeusza Kuczyńskiego

Poster Image

14 lutego 2013 r.

 

Uniwersytet Zielonogórski wypowiedział umowę o współpracy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie.
Decyzję Rektora o rozwiązaniu umowy, która obowiązywała od 2002 roku poparł Senat zielonogórskiej uczelni. Powody zerwania porozumienia rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Tadeusz Kuczyński przedstawił szczegółowo na konferencji prasowej 14 lutego.
 

 

"Indiana Jones w laboratorium" - zapowiedź kolejnego wykładu WSZECHNICY 106

Poster Image

12 lutego 2013 r.

 

"Indiana Jones w laboratorium" - to tytuł kolejnego otwartego wykładu, przygotowanego przez naukowców z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Gospodarzem najbliższego spotkania, które odbędzie się w poniedziałek, 18 lutego 2013 r. o godz. 16.00 w sali 106 bud. Nauk Ścisłych przy ul. Szafrana 4a, jest prof. Andrzej Drzewiński z Instytutu Fizyki.

 

Obwodnica do Parku Naukowo-Technologicznego UZ otwarta!

Poster Image

11 lutego 2013 r.

 

Na tą chwilę czekaliśmy z niecierpliwością. 11 lutego 2013 r. oficjalnie została otwarta obwodnica Nowego Kisielina, która umożliwia bezpośredni dojazd z krajowej S-3 do Parku NaukowoTechnologicznego UZ i terenów inwestycyjnych Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Budowa trwała od czerwca 2011 roku. Długość trasy wynosi 3 807 m.

 

Studenci UZ najlepsi w konkursie „Magisterium z Innowacji”

Poster Image

7 lutego 2013 r.

 

Poznaliśmy nazwiska studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy zwyciężyli w konkursie „Magisterium z Innowacji”. Konkurs, organizowany przez Urząd Marszałkowski woj. Lubuskiego, w ramach projektu systemowego pn. Lubuskie Centrum Innowacji, miał wyłonić najlepsze prace dyplomowe z zakresu rozwiązań innowacyjnych i nagrodzić te, które można zaimplementować do potrzeb współczesnej gospodarki.

Uroczystość wręczenia nagród finalistom odbyła się 7 lutego w Urzędzie Marszałkowskim.
 

Rozmowa dr. Alexandrem Azarkevitchem, pracownikiem UZ, odznaczonym Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis"

Poster Image

6 lutego 2013 r.

 

Dr Alexandr Azarkevitch, pracownik Zakładu Animacji Kultury i Andragogiki na Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu, 4 lutego 2013r. odebrał z rąk Wojewody Łódzkiego, Jolanty Chełmińskiej Brązowy Medal „Zasłużony  Kulturze - Gloria  Artis”.

Odznaczenie to należy do najbardziej prestiżowych odznaczeń, nadawane jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej oraz działalności kulturalnej. Medal został nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dr Alexandr Azarkevitch jest tancerzem, choreografem, historykiem baletu i teoretykiem tańca. Jest także laureat wielu prestiżowych nagród ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwali i konkursów.
Jest także twórcą i dyrektorem  Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa.
Na Uniwersytecie Zielonogórskim pracuje pd 5 lat.

Z dr. Alexandrem Azarkevitchem rozmawia Anna Urbańska TV@UZ.


 

Zdaj matmę na maksa!

Poster Image

5 lutego 2013 r.

 

W tym roku po raz 6. Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii UZ organizuje akcję ZDAJ MATMĘ NA MAKSA, która skierowna jest do maturzystów z woj. lubuskiego.

W trwakcie 1-semestralnego kursu, obejmującego 10 sobotnich zjadów, licealiści pod fachowym okiem uniwersyteckiech matematyków przygotowują się do egzaminu maturalnego z matematyki. Kursy prowadzone na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Udział w zajęciach jest nieodpłatny.

Pierwszy zjazd odbędzie się 9 lutego. Zapisy przyjmowane są do czwartku, 7 lutego.
Są jeszcze wolne miejsca!

Szczegóły na stronie::

O akcji ZDAJ MATME NA MAXA  z główna organizatorką tej inicjatywy, dr Aliną Szelecką, rozmawia Anna Urbańska TV@UZ.
 

Ekonomia społeczna - nowy kierunek studiów podyplomowych

Poster Image

4 lutego 2013 r.

 

Uniwersytet Zielonogórski w marcu tego roku rozpoczyna kształcenie słuchaczy na nowym kierunku studiów podyplomowych – "ekonomia społeczna". Studia będą w całości sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

4 lutego uczelnia zawarła stosowną umowę z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze powołującą nowe studia.
Celem studiów jest wykształcenie 25 przyszłych liderów przedsiębiorczości społecznej, którzy mają prowadzić swoją działalność na terenie woj. lubuskiego. Po zdobyciu profesjonalnej wiedzy i umiejętności będą oni potrafili skutecznie inspirować do przedsiębiorczości środowiska społecznie wykluczone.
Studia realizowane są w ramach projektu "Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej w woj. lubuskim", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.


 


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1169211