Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

 

  UWAGA! 

Najnowsze produkcje TV@UZ dostępne są

>>>TUTAJ<<<

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Maj 2011

Doktoryzowanie w zakresie literaturoznawstwa

Poster Image

maj 2011 r.

 

Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów przyznała prawo do doktoryzowania w zakresie literaturoznastwa. Dotyczy to wszystkich filologii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest to już 12. uprawnienie do doktoryzowania na naszej uczelni.

 

Stypendia Fiz 2011

Poster Image

maj 2011 r.

 

Dziekan Wydziału Fizyki i Astronomii ogłosił konkurs otwarty na stypendia JM Rektora pn. Stypendia Fiz 2011 dla kierunku FIZYKA na Uniwersytecie Zielonogórskim. Celem konkursu jest zachęcenie jak największej ilości uczniów do studiowania tej dyscypliny naukowej.

 

Informatyka wyróżniona

Poster Image

Informatyka wyróżniona

maj 2011 r.

 

Informatyka uzyskała ocenę wyróżniającą po kontroli poziomu kształcenia przez Państwowa Komisję Akredytacyjna. Kierunek prowadzony na Wydziale Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji znalazł się w czołówce uczelni w Polsce, gdzie jakość nauczania jest na najwyższym poziomie. Tak prestiżowe wyróżnienie poza naszą uczelnią otrzymało pięć ośrodków naukowych: Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie, Politechnika Poznańska , Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Wrocławski.

 

Bachanalia'2011

Poster Image

maj 2011 r.

 

Zabawa, uśmiech i wolność to słowa, które najlepiej oddają klimat towarzyszący Bachanaliom. Oficjalne otwarcie studenckiego święta miało miejsce 18. maja na deptaku, żacy wyruszyli z Campusu A w kierunku centrum miasta, by rozpocząć zabawę, a live motiwem studenckiej parady była DŻUNGLA.

 

Lubuscy doktoranci potencjałem regionu

Poster Image

10-11 maja 2011 r.

 

Na przełomie maja i czerwca lubuscy doktoranci będą mogli ponownie starać się o stypendium naukowe w ramach projektu systemowego pt. „Stypendia naukowe dla doktorantów kształcących się na kierunkach uznanych za szczególnie istotne z punktu widzenia województwa lubuskiego”. 

 

Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka

Poster Image

10-11 maja 2011 r.

 

W czwartek 12 maja na Uniwersytecie Zielonogórskim miała miejsce XIII edycja Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka. Patronat nad konferencją objęli m.in. Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego - prof. dr hab. Czesław Osękowski i Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich – prof. Jerzy Barglik. Organizatorem przedsięwzięcia była firma Ekoenergetyka, której siedziba mieści się w Inkubatorze Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jej założycielami są absolwenci naszej uczelni, którzy na co dzień współpracują z Wydziałem Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji. 

 

Metodologia i teoria w subdyscyplinach politologii

Poster Image

10-11 maja 2011 r.

 

W dniach 10-11 maja na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się konferencja naukowa pt. „Aspekty metodologiczne oraz teoretyczne w subdyscyplinach politologii” . Patronat nad konferencją objęli Rektor prof. Czesław Osękowski oraz Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. 

 

Fantastyczność i cudowność

Poster Image

9-10 maja 2011 r.

 

W dniach 9-10 maja w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im . Cypriana Norwida odbyła się V Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu „Fantastyczność i cudowność”. Tematem przewodnim obrad było hasło: „Człowiek w zwierciadle przeszłości – ucieczka od historii do Historii”.

 

Finał "Bitwy na głosy"

Poster Image

7 maja 2011 r.

 

Zielonogórska grupa od kilku tygodni pod kierunkiem Urszuli Dudziak walczy w programie TVP 2 "Bitwa na głosy". W sobotę 7. maja będzie miał miejsce finałowy odcinek, w którym zielonogórzanie zmierzą się z ekipą Piotra Kupichy z Katowic.

 


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1099678