Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Maj 2012

Koncert dyplomowy studentów kierunku jazz i muzyka estradowa

Poster Image

31 maja 2012 r.

 

Katarzyna Blat (wokal), Jarek Dąbrowski (saksofon), Krzysztof Sumienny (gitara), Michał Nienadowski (kontrabas), Artur Caturian (wokal), Eryk Nowak (fortepian), Paweł Urbański (gitara) - to wszystkie gwiazdy koncertu dyplomowego studentów kierunku jazz i muzyka estradowa, który odbył się 31 maja na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Skuter elektryczny zbudowany przez studentów UZ

Poster Image

30 maja 2012 r.

 

Ekologiczny, supertani, cichy i bezpiecznie szybki – to podstawowe atuty skutera elektrycznego zbudowanego przez studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Skuter to wspólne dzieło studentów Wydziału Mechanicznego oraz ich opiekuna, Zdzisława Wałęgi. 
 

ROADSHOW PLATONa

Poster Image

29 maja 2012 r.

 

„Przyjdź – Poznaj – Korzystaj!” - to hasło promocyjne Platformy Obsługi Nauki PLATON.
29 maja na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się specjalne ROADSHOW, mające na celu promocję usług dostępnych dla środowiska akademickiego w ramach projektu PLATON.
Organizatorem ROADSHOW było Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe we współpracy z Centrum Komputerowym Uniwersytetu Zielonogórskiego.
 
 

XXI Ogólnopolska Konferencja Psychologii Rozwojowej

Poster Image

28-30 maja 2012 r.

 

Ponad 200 psychologów z całego kraju przyjechało na Uniwersytet Zielonogórski, aby wziąć udział w XXI Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii Rozwojowej, która odbywała sie w Zielonej Górze od 28 do 30 maja. Tematem przewodnim tego naukowego spotkania było wspomaganie rozwoju człowieka z perspektywy teorii i praktyki.

XXIX Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej mężczyzn

Poster Image

24-27  maja 2012 r.

 

W niedzielę, 27 maja zakończyły się trwające 3 dni XXIX Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej mężczyzn. W rozgrywkach wzięło udział 16 dryżyn z różnych ośrodków akademickich w kraju. Najlepsi okazali się szczypiorniści KN w Przemyślu, II miejsce zajęła drużyna z AWF w Katomicach, natomiast III miejsce na podium przypadło w udziale Politechnice Opolskiej. Drużyna Uniwersytetu Zielonogórskiego ostatecznie zajęla 9. miejsce w tych Mistrzostwach.

"Matki Sybiraczki..." - promocja książki

Poster Image

24  maja 2012 r.

 

Na dwa dni przed Dniem Matki lubuscy Sybiracy spotkali się przed pomnikiem Matki Sybiraczki w Zielonej Górze, by uczcić pamięć swych mam, które w okresie niewoli syberyjskiej wszelkimi siłami starały się zapewnić swym dzieciom matczyne ciepło.
Tego dnia w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbyła się także promocja książki zatytułowanej „Matki Sybiraczki: losy i pamięć. Polskie kobiety zesłane w głąb ZSRR” napisanej przez Dorotę Bazuń, Izabelę Kaźmierczak-Kałużną oraz Magdalenę Pokrzyńską z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Książka została wydana przez Oficynę Wydawniczą UZ.

Bachanalia 2012

Poster Image

23 - 25  maja 2012 r.

 

Trzeci tydzień maja należał do zielonogórskich studentów. Wszystko za sprawą trwających w winnym grodzie Bachanaliów. Dni kultury studenckiej rozpoczęły się tradycyjnie od  parady, której hasłem przewodnim było UFO. Ulicami naszego miasta przeszło blisko 3 tysiące przebranych żaków. To był początek wielkiej imprezy i wielu atrakcji.
 

Festiwal Nauki Zielona Góra 2012 – konferencja prasowa

Poster Image

24 maja 2012 r.

 

Ponad 50 projektów oraz 100 pokazów, eksperymentów, wystaw i dyskusji panelowych a także 30 wykładów popularno – naukowych, kilka warsztatów, koncertów i spektakli oto wynik współpracy 10 wydziałów naszej uczelni, które wykażą się swoim potencjałem naukowo – dydaktycznym podczas tegorocznego Festiwalu Nauki Zielona Góra 2012.
24 maja w Sali Senatu odbyła się konferencja prasowa dotycząca przygotowań do tego naukowego przedsięwzięcia. O tym jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców naszego miasta rozmawiamy z koordynatorami wydziałowymi, odpowiedzialnymi za poszczególne punkty programu.
 

I Gra Miejska Studentów UZ - Bieg do kariery

Poster Image

22 maja 2012 r.

 

Gra miejska pn „Bieg do Kariery” to pierwsza tego typu inicjatywa Biura Karier adresowana do studentów UZ. Jest to rodzaj podchodów, realizowanych w mieście w których punktami kontrolnymi są firmy, instytucje doradztwa zawodowego czy rynku pracy. O tym jaki jest cel przedsięwzięcia, na czym ono polega oraz o co walczą studenci rozmawiamy z organizatorami konkursu.

IV Letnia Szkoła Młodych Andragogów i Poradoznawców

Poster Image

21-24 maja 2012 r.


W dniach od 21 do 24 maja na Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu odbyła się XIV Letnia Szkoła Młodych Andragogów i Poradoznawców. W programie zaplanowano spotkania autorskie z wieloma cenionymi naukowcami, a także zajęcia praktyczne czy wyjazd studyjny do Uniwersytetu Ludowego w Poczdamie.

V Polsko-Niemieckie Dni Mediów

Poster Image

14-16 maja 2012 r.

 

W dniach 14-16 maja, w Schwerinie odbyły się V Polsko-Niemieckie Dni Mediów.
Ich tegoroczne motto „Rozgrywki międzynarodowe: Europa w grze” nawiązywało do tego wielkiego wydarzenia sportowego.
W stolicy Meklemburgii dziennikarze oraz uznani eksperci z Polski i z Niemiec dyskutowali o nowych trendach w polskich i niemieckich mediach, o sprawach Europy, o kryzysie strefy Euro, a także o sporcie – w kontekście zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej.
Polsko-Niemieckim Dniom Mediów towarzyszył finał konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską.

Rozmowa z prof. Leszkiem Balcerowiczem

Poster Image

15 maja 2012 r.

 

Rozmowa z prof. Leszkiem Balcerowiczem zrealizowana podczas V Polsko-Niemieckie Dni Mediów w Schwerinie.

Fascynujący Świat Roślin - warsztaty terenowe

Poster Image

18 maja 2012 r.

 

18 maja to specjalny dzień poświęcony roślinom, jest on organizowany po raz pierwszy pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach, znajdującej się w Brukseli. Udział w inicjatywie pn. Fascynujący Świat Roślin zgłosiło 25 krajów, w tym Polska. Uniwersytet Zielonogórski również zaangażował się w akcje, a pracownicy Wydziału Nauk Biologicznych przygotowali z tej okazji ciekawe warsztaty terenowe dla najmłodszych. Jednym z projektów, był warsztat pn. „Zwykłe - niezwykłe rośliny” autorstwa dr Grzegorza Iszkuło.

VI Spartakiada dla Dzieci ze Świetlic Terapeutycznych

Poster Image

16 maja 2012 r.

 

Zabawa, integracja i duch sportowej rywalizacji - tak można byłoby opisać VI Spartakiadę dla Dzieci ze Świetlic Terapeutycznych, która odbyła się 16 maja w hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Inicjatywa organizowana była tradycyjnie w ramach Akcji UNIWERSYTET DZIECIOM.

I Gra Miejska Studentów UZ pn. "Bieg do kariery" - zapowiedź

Poster Image

22 maja 2012 r.

 

Już 22 maja o godz. 10:00 rozpocznie się I Gra Miejska pn. "Bieg do kariery" - o tym na czym polega inicjatywa, kto bierze w niej udzial i o co walczą uczestnicy opowiada mgr Lilia Smoła, kierownik Biura Karier i główny organizator przedsięwzięcia.

Festiwal Nauki Zielona Góra 2012 - zapowiedź

Poster Image

2 - 4 czerwca 2012 r.

 

W tym roku Festiwal Nauki rozpocznie się 2 czerwca i potrwa trzy dni. Jego głównym tematem jest Ekologia(!!!).

O przygotowanych w ramach Festiwalu projektach edukacyjnych, pokazach doświadczalnych, wielu atrakcjach dla mieszkańców naszego miasta, w tym  także o licznych  wycieczkach i konkursach, opowiada mgr Ewa Sapeńko - główny koordynator przedsięwzięcia.

Konkurs fotograficzny pn. "Moje postrzeganie przyrody"

Poster Image

15 maja 2012 r.

 

 "Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz"  - słowa Alberta Einsteina stały się mottem, a także inspiracją dla uczestników konkursu fotograficznego pn. "Moje postrzeganie przyrody". Tematem konkursu jest przyroda Ziemi Lubuskiej. Przedsięwzięcie jest adresowane do wszystkich zainterosowanych przyrodników i fotoamatorów.

Na prace organizatorzy czekają do 15 maja, najlepsze będzie można podziwiać na wystawie plenerowej podczas tegorocznego Festiwalu Nauki. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły konkursu przedstawia dr Krystyna Walińska, główny organizator inicjatywy.

Wampiriada 2012

Poster Image

7 - 8 maja 2012 r.

 

Już po raz czwarty w murach naszej uczelni odbyła się ogólnopolska inicjatywa honorowego oddawania krwi w środowisku akademickim pod mroczną nazwą Wampiriada.

Projekt organizowany jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS) przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Zielonej Górze.


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1099693