Poster Image

24 marca 2011 r.

W jaki sposób wygląda efektywność energetyczna w Polsce? Jak inwestować w innowacyjne budownictwo o pozytywnym bilansie energetycznym? Czy wreszcie jak klarują się fundusze unijne na energię odnawialną i efektywność energetyczną? Na te i na wiele innych pytań można było usłyszeć odpowiedzi podczas konferencji pt.: Zintegrowany system zmniejszania eksploatacyjnej energochłonności budynków.

Renowacja Budynków i Modernizacja Obszarów Zabudowanych

24 marca 2011 r. na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się VI edycja Konferencji Naukowo-Technicznej. Celem przedsięwzięcia była prezentacja aktualnych wyników badań w zakresie renowacji budynków i modernizacji obszarów zabudowanych.

Zielonogórzanie błyszczą w kolejnym Grand Prix

7 marca 2011 r.

Trwa pasmo sukcesów pływaków Kornera w Grand Prix - Pucharze Polski. W piątych zawodach cyklu na 25-metrowym basenie w Kozienicach, pięcioosobowa ekipa zielonogórzan aż 13 razy stawała na podium, w tym 6 razy na najwyższym. Student Uniwersytetu Zielonogórskiego Jakub Jasiński (I rok animacji kultury – studia magisterskie uzupełniające ) 3-krotnie zwyciężał w swojej koronnej dyscyplinie – stylu zmiennym i dwukrotnie stawał na podium w stylu grzbietowym. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika imprezy Jakub Jasiński zajął 3 miejsce (zwyciężył Radosław Kawęcki – Korner Zielona Góra).
Jakub Jasiński - 1 m 100 zm. (57,75), 1 m. 200 zm. (2.01,89), 1 m 400 zm. (4.22,11), 2 m. 100 grzb. (56,83), 3 m. 50 grzb. (26,57).

4. miejsce Karoliny Tymińskiej w Paryżu

Studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego Karolina Tymińska (II rok wychowanie fizyczne) otarła się o podium Halowych Mistrzostw Europy. Zawodniczka ZLKL Zielona Góra zajęła czwarte miejsce w zmaganiach pięcioboistek na mistrzostwach rozgrywanych w Paryżu. Złoty medal wywalczyła reprezentantka gospodarzy, Antoinette Nana Djimou Ida.L Zielona Góra zajęła czwarte miejsce w zmaganiach pięcioboistek na mistrzostwach rozgrywanych w Paryżu. Złoty medal wywalczyła reprezentantka gospodarzy, Antoinette Nana Djimou Ida.

D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1023115