Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

 

  UWAGA! 

Najnowsze produkcje TV@UZ dostępne są

>>>TUTAJ<<<

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Październik 2010

Inauguracja roku akademickiego 2010/2011 na kierunku "Inżynieria biomedyczna"

Poster Image

Inżynieria biomedyczna - inauguracja roku akademickiego

27 października 2010r. 40 studentów rozpoczęło studia na kierunku Inżynieria biomedyczna.

 

"Bezcenny Dar" - Transplantacja i krwiodawstwo

Poster Image

"Bezcenny Dar" Transplantacja i krwiodawstwo

 

Transplantacja i krwiodawstwo były tematem konferencji zorganizowanej na Uniwersytecie Zielonogórskim 26 października, czyli w dniu, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Transplantologii. Organizatorem konferencji było Ogólnopolskie Stowarzyszenie „NERKA”.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele instytucji i organizacji zajmującymi się działaniami związanymi z transplantacjami i krwiodawstwem. Byli wśród nich pracownicy: Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze, Polskiej Unii Medycyny Transplantacyjnej, Fundacji Urszuli Jaworskiej, Stowarzyszenia Transplantacji Serca Koło "Zabrze", Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie" oraz reprezentanci Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Głos zabrali także wykładowcy Uniwersytetu Zielonogórskiego i przedstawiciele Kościoła.
Spotkanie zgromadziło rzeszę młodych ludzi. Wśród nich byli głównie uczniowie i studenci.

 

Nagrody rektora 2010

Poster Image

Nagrody Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego

 

Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Czesław Osękowski, wręczył dyplmy nagród rektorskich przyznanych 137 nauczycielom akademickim za osiągnięcia w 2009 r.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 19 października 2010 r. w Galerii Uniwersyteckiej przy ul. Licealnej.

 

Dzień z firmą B&R

Poster Image

Dzień z firmą B&R

 

Na Wydziale Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji zorganizowano Dzień z firmą B&R, podczas którego podpisano umowę o współpracy z  Uniwersytetem Zielonogórskim. Umowę podpisali: Dariusz Plewik -  inżynier aplikacji i wsparcia sprzedaży z oddziału firmy w  Szczecinie oraz dziekan WEIiT prof. Andrzej Pieczyński. W uroczystym spotkaniu uczestniczył także rektor prof. Czesław Osękowski.
Firma B&R jest globalnym dostawcą systemów automatyzacji dla przemysłu maszynowego opracowanych, rozwijanych i produkowanych w macierzystym zakładzie w Austrii. Austriacka firma B&R została założona w roku 1979 przez dwóch inżynierów: Erwina Breneckera oraz Josefa Rainera. W Polsce firma B&R jest obecna na rynku od roku 2000. Główna siedziba firmy została zlokalizowana w Poznaniu. Dodatkowo obsługę klientów realizuje biuro regionalne w Warszawie, Szczecinie oraz firma partnerska w Katowicach.

 

Rozpoczęcie studiów pomostowych z pielęgniarstwa

Poster Image

Rozpoczęcie studiów pomostowych z pielęgniarstwa

 

Uniwersytet Zielonogórski rozpoczął w tym roku akademickim tzw. studia pomostowe dla pielęgniarek. Otwierając kształcenie pomostowe, uczelnia wyszła naprzeciw oczekiwaniom lokalnego środowiska pielęgniarskiego. Studia adresowane są do wszystkich osób posiadających tytuł zawodowy pielęgniarki oraz legitymujących się maturą. Oferta dotyczy szczególnie absolwentów: liceum medycznego, dwuletniej, dwuipółletniej oraz trzyletniej medycznej szkoły zawodowej. Aby móc uruchomić studia pomostowe, Uniwersytet Zielonogórski musiał wziąć udział w przetargu zorganizowanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Kształcenie odbywa się w systemie studiów niestacjonarnych. Nauka trwa od 2 do 3 semestrów. W wyniku rekrutacji na studia przyjęto w sumie 105 osób.

Kadra kształcąca słuchaczy studiów pomostowych to pracownicy Katedry Zdrowia Publicznego UZ oraz specjaliści zatrudnieni z zewnątrz. Uczelnia już w tej chwili zapowiada, że w przyszłości ponownie będzie starała się o przyznanie dotacji na kolejne edycje studiów pomostowych z pielęgniarstwa.

 

Wybierz pewną przyszłość

Poster Image

"Wybierz pewną przyszłość! Kierunki matematyczne, przyrodnicze i techniczne"


W poniedziałek, 18 października 2010 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się spotkanie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, które zorganizowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego we współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Lesznie. Celem spotkania była promocja kierunków matematycznych, technicznych i przyrodniczych.

Cykl spotkań organizowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Inauguracja roku akademickiego 2010/2011

Poster Image

Inauguracja roku akademickiego 2010/2011

 

Inauguracja roku akademickiego 2010/2011 wprowadziła Uniwersytet Zielonogórski w 10. rok funkcjonowania. 1 października zajęcia na UZ rozpoczęło prawie 17 tys. studentów, w tym na I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia 3,5 tys. osób, na studiach stacjonarnych drugiego stopnia ponad 1 tys. osób i ponad 2,5 tys. osób na studiach niestacjonarnych. Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Czesław Osękowski w swoim wystąpieniu inauguracyjnym zwrócił szczególną uwagę na tegoroczną rekrutację w kontekście niżu demograficznego, który właśnie „wkracza” do szkół wyższych.

 


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1099669