Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

 

  UWAGA! 

Najnowsze produkcje TV@UZ dostępne są

>>>TUTAJ<<<

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Styczeń 2011

III Wydziałowa Gala Inżynierów

Poster Image

28 stycznia 2011 r.

 

28 stycznia 2011 r. siedziba Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego zamieniła się w salę balową. Już po raz trzeci przy ul. Szafrana 1 odbyła Wydziałowa Gala Inżynierów, czyli bal karnawałowy pracowników i studentów Wydziału. Poprzednie dwie edycje tej imprezy są na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska wspominane do dziś.
W tym roku impreza cieszyła się tak dużą popularnością, że już na 3 tygodnie przed balem zabrakło biletów. Nikt nie zrezygnował z zabawy i lista rezerwowa, na którą wpisywali się zawiedzeni chętni, niestety nie została zrealizowana. Tajemnicą popularności Wydziałowej Gali Inżynierów jest chyba doskonała atmosfera jaką udało się wprowadzić organizatorom, no i niewątpliwie atrakcyjny program.
Bal rozpoczął się tradycyjnie walcem wiedeńskim i trwał do białego rana.

 

WCZEŚNIAK otwarty!

Poster Image

WCZEŚNIAK otwarty!

24 stycznia 2011 r.

 

24 stycznia nastąpił długo oczekiwany przez całą społeczność akademicką moment: pierwsi studenci zamieszkali w zmodernizowanym akademiku "Wcześniak". Dom Studencki zamknięto w grudniu 2006 r. Zdobycie środków na modernizację i remont trwały 4 lata.

 

Leszek Krutulski - "Półportrety"

Poster Image

20 stycznia 2011 r.

Doktor Leszek Krutulski z Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczął pracę nad nowym projektem. "Półportrety" - to nazwa pomysłu, który ma zamiar realizować.

 

Każdy, kto chciałby zostać sfotografowany i wziąć udział w tym projekcie, może przyjść do Instytutu Sztuk Wizualnych na ul. Wiśniowej 10 (pok. 016), w każdy czwartek w godzinach od 14.00 do 20.00. Wcześniej należy wysłać swoją deklarację na adres e-mail: ArchiwumKrutulskiego@gmail.com.

 

Kolorowe liczby


19 stycznia 2011 r.

Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego zorganizował wykład pt.: "Kolorowe liczby" dla uczniów klasy V a  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim. Spotkanie poprowadził dr Jacek Bojarski. Uczniowie tej klasy już po raz drugi uczestniczą w wykładzie organizowanym przez ten wydział.

Uczniowie  klasy V a, wraz z nauczycielem matematyki Leszkiem Jagiełło,  uczestniczą w projekcie Wespół w zespół z Matematyką bez Granic  (2009-2012) ( http://www.wzmbg.pl ). Projekt jest koordynowany przez Punkt Konsultacyjny Projektu Wespół w zespół z Matematyką bez Granic  przy Zielonogórskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego z siedzibą na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego, a projektodawcą projektu jest Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Klasa V a  weźmie również udział w finale Międzynarodowego Konkursu Matematyka bez Granic,  którego finał w tym roku odbędzie się 22 marca jednocześnie na całym świecie.

W ubiegłorocznej edycji konkursu Matematyka bez granic wzięło udział prawie 25 tys. polskich uczniów (ponad 180 tys. uczestników na świecie). W tym roku w naszym kraju zostało zgłoszonych już ok. 27 tys. uczniów.

Informacji o konkursie Matematyka bez granic udziela dr Krystyna Białek z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Obejrzyj wykład

Zaćmienie Słońca

Poster Image

Zaćmienie Słońca

 

4 stycznia 2011 r. na Wieży Braniborskiej Instytutu Astronomii można było obserwować częściowe zaćmienie Słońca. Powstaje ono wtedy, gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią i tym samym przesłoni światło słoneczne.Na kuli ziemskiej w ciągu roku występują co najmniej dwa zaćmienia Słońca, ale nie więcej niż pięć. Całkowite zaćmienie Słońca zdarza się na danym obszarze co 370 lat. Ostatnie zaćmienie Słońca obserwowaliśmy w Polsce 15 stycznia 2010 r. Kolejne częściowe zaćmienie Słońca widoczne z terenów naszego kraju będzie miało miejsce 20 marca 2015 roku.

 


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1099677