Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

 

  UWAGA! 

Najnowsze produkcje TV@UZ dostępne są

>>>TUTAJ<<<

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Wrzesień 2011

Od pomysłu do patentu

Poster Image

30 wrzesień 2011r.

 

Często przy różnych przedsięwzięciach, inwestycjach, a  także w pracy naukowo-badawczej sprawdza się powiedzenie: najważniejsza jest idea. W jaki sposób chronić pomysł, jak wygląda ochrona rozwiązań technicznych oraz z czego składa się procedura patentowa, to jedne z wielu zagadnień, które poruszono 30 września w Parku Naukowo – Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego podczas seminarium pt. „Od pomysłu do patentu”.

 

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Biblioteki Uniwersyteckiej

Poster Image

29 wrzesień 2011r.

 

Takimi słowami 29 września rozpoczęła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Biblioteki Uniwersyteckiej. Podpisano symboliczny akt erekcyjny, a oficjalne podpisy złożyli: Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Czesław Osękowski, władze miasta, województwa i kościoła oraz dyrektor Biblioteki Zielonogórskiej.

 

Jubileusz Profesora Hieronima Szczegóły

Poster Image

27 wrzesień 2011r.

 

Historyk, naukowiec, rektor, nauczyciel, pierwsza osoba w środowisku zielonogórskim, która uzyskała stopień doktora i doktora habilitowanego, pionier życia akademickiego w Zielonej Górze a także wybitny badacz pogranicza polsko- niemieckiego.

We wtorek 27 września w Palmiarni Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się uroczystość związana z Jubileuszem 80-tych urodzin prof. Hieronima Szczegóły.

 

Lubuski Mister Budowy 2011

Poster Image

23 wrzesień 2011r.

 

Dom studenta Wcześniak otrzymał Lubuskiego Mistera Budowy w kategorii adaptacje i remonty. Po raz kolejny Lubuska Izba Budownictwa zorganizowała konkurs na najlepszy obiekt budowlany województwa. 23 września w Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się Gala Budownictwa, podczas której wręczano budowlane nagrody. Do konkursu zgłoszono 20 obiektów, komisja konkursowa wyróżniła 10 a 3 z nich uzyskały tytuł Lubuski Mister Budowy.

 

W kierunku budownictwa energetycznego

Poster Image

22-23 wrzesień 2011r.

 

Warunki i możliwości oszczędzenia energii za pomocą instrumentów polityki miejskiej oraz analiza możliwości i skutków socjoekonomicznych wzrostu efektywności energetycznej w budownictwie to dwa główne punkty merytoryczne, które 23 września na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprezentowano podczas konferencji pt. „W kierunku budownictwa energetycznego”.

 

40 lat zielonogórskiej pedagogiki

Poster Image

22-23 wrzesień 2011r.

 

40 lat minęło jak jeden dzień, 40 lat minęło zielonogórskiej pedagogice. 22 września w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu. Z tej okazji zorganizowano dwudniową konferencję naukową pt. "Między tradycją a wyzwaniami przyszłości. 40 lat zielonogórskiej pedagogiki".

 

Jubileusz 40-lecia Wydziału Pedagogiki Socjologii i Nauk o Zdrowiu

Poster Image

21 wrzesień 2011r.

 

Rozmowa z prof. Zbigniewem Izdebskim, Dziekanem Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego, na temat  jubileuszu 40-lecia zielonogórskiej pedagogiki.

 

Książka Marszałka Józefa Zycha

Poster Image

19 wrzesień 2011r.

 

19 września w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Licealnej 9 odbyła się promocja książki Marszałka Józefa Zycha pt. "Moje spotkania z błogosławionym Janem Pawłem II".

 

Interkulturowa mechanika

Poster Image

12 wrzesień 2011r.

 

12 września na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Studentów pt. „ Konstrukcja, technologia, eksploatacja i ekologia w mechanice". Podczas dwóch dni referaty przedstawiło 40 studentów z Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji.

 

Studia podyplomowe pn. Budownictwo energooszczędne, audyting oraz ocena energetyczna budynków

Poster Image

wrzesień 2011r.

 

Na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczęła się rekrutacja do drugiej edycji studiów podyplomowych współfinansowanych ze środków unijnych pn. Budownictwo energooszczędne, audyting oraz ocena energetyczna budynków. W projekcie przewidziano trzy edycje studiów. W każdej udział może wziąć 40 uczestników.

 

Absolutorium Pielęgniarstwa 2011

Poster Image

2 września 2011r.

 

„Z głębokim szacunkiem i czcią przyjmuję nadany mi tytuł pielęgniarki i uroczyście przyrzekam” - tak rozpoczyna się tekst ślubowania, który  można było usłyszeć podczas uroczystości wręczania dyplomów absolwentom kierunku Pięlęgniarstwo. 2 września w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się absolutorium stacjonarnych studiów I stopnia kierunku Pielęgniarstwo oraz  studiów pomostowych w zakresie pielęgniarstwa finansowanych ze środków unijnych.

 

Rekrutacja 2011/2012 na Uniwersytecie Zielonogórskim

Poster Image

wrzesień 2011r.

 

Do 17 września trwa II nabór na wszystkie kierunki studiow stacjonarnych pierwszego stopnia na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od czego zacząć, gdzie szukać informacji oraz które kierunki na naszej uczelni cieszą się największą popularnością? Na te pytania odpowiedzi udzieliła Agnieszka Łaszczowska, specjalista ds. rekrutacji. 

 

DS Wcześniak Lubuskim Misterem Budowy!

Wcześniak.jpg

Akademik WCZEŚNIAK, należący do Uniwersytetu Zielonogórskiego uzyskał tytuł LUBUSKIEGO MISTERA BUDOWY - edycja 2010 w konkursie na najlepszy obiekt budowlany województwa lubuskiego w kategorii adaptacje i remonty.
Jest to już siódmy Lubuski Mister Budowy dla uczelnianego obiektu, a drugi dla akademika! Gala, podczas której zostanie wręczona statuetka, odbędzie się 23 września 2011 r. w Filharmonii Zielonogórskiej. Więcej ::


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1099683